Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Ultima mea injectie de Brectavid 1500 IE a fost acum o saptamana. Din ce am mai citit Brectavid ar dura cam 6 zile in organism. Am facut mai inainte un test de urina si a iesit usor pozitiv. O sa mai incerc unul maine sau vineri dimineata. [fri]

Doamne ajuta sa fie bebe! Ținem pumnii! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua,

Mă numesc Florina SI sunt nouă pe acest forum.

Încercăm SI noi de 4 ani sa avem un copil, dar încă nu am reușit. Din păcate având un Amh foarte mic 0,5  SI endometrioza am avut 2 fiv-uri nereușite la Cluj  cu tratament de stimulare SI tot tacâmul ajungeam  la final doar 2 ovocite pentru embriotrensfer . Citind pe forum despre clinica de la Sibiu  ne gândim SI noi sa încercăm  la Dr Ispasoiu, doar că pt programări la o consultație nu mai are loc decât în septembrie. Oare as putea sa îl deranjez pe e-mail până ne întâlnim sau mai bine sa aștept până în septembrie.  SI dacă are cineva un e-mail cu care comunicați cu dânsul puteți să îmi dați .

Mulțumesc frumos 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Doamne ajuta sa fie bebe! Ținem pumnii!
Sa dea Domnul Lorreen... [pup] Am emotii. Normal pe 7 trebuia sa imi vina "rusii" pt ca eu am CM la 24 de zile. Deja sunt 5 zile de intarziere. Dar cred ca e si din cauza Utrogestan.ului vaginal pe care il iau 200mg de 3 ori pe zi. Mai e ziua de maine si gata. Barbatul meu e 100% sigur ca eu sunt insarcinata. A zis ca asa simte el. Culmea...asta eu ar trebui sa simt... [batcap] Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună ziua, Mă numesc Florina SI sunt nouă pe acest forum. Încercăm SI noi de 4 ani sa avem un copil, dar încă nu am reușit. Din păcate având un Amh foarte mic 0,5 SI endometrioza am avut 2 fiv-uri nereușite la Cluj cu tratament de stimulare SI tot tacâmul ajungeam la final doar 2 ovocite pentru embriotrensfer . Citind pe forum despre clinica de la Sibiu ne gândim SI noi sa încercăm la Dr Ispasoiu, doar că pt programări la o consultație nu mai are loc decât în septembrie. Oare as putea sa îl deranjez pe e-mail până ne întâlnim sau mai bine sa aștept până în septembrie. SI dacă are cineva un e-mail cu care comunicați cu dânsul puteți să îmi dați . Mulțumesc frumos

Bună,

Aceasta este adresa de email

fertilizare.imed@gmail.com

Eu cred ca poți sa i trimiți un mail,pt  ca în cel mai rău caz o sa ți spună sa suni la clinica pt programare. Ceea ce va face mai mult ca sigur. Pt ca prima data o sa fie doar o discuție și se va uita peste analizele voastre.

Îți doresc mult succes! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Fetele, am repetat azi beta si s-a dublat binisor, chiar un picut mai mult decat dublu. Am trimis dr rezultatul, sa vad ce zice. Inca nu ma pot bucura, parca nu mi se pare real. Nu am nici un fel de simptome, e devreme probabil, doar sanii tensionati. Ma rog sa fie bine pana la capat, am facut doar cativa pasi, mai e mult de aici incolo. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa dea Domnul Lorreen... [pup] Am emotii. Normal pe 7 trebuia sa imi vina "rusii" pt ca eu am CM la 24 de zile. Deja sunt 5 zile de intarziere. Dar cred ca e si din cauza Utrogestan.ului vaginal pe care il iau 200mg de 3 ori pe zi. Mai e ziua de maine si gata. Barbatul meu e 100% sigur ca eu sunt insarcinata. A zis ca asa simte el. Culmea...asta eu ar trebui sa simt... [batcap]

Ali, si eu cautam simptome, dar e mult prea devreme si uite ca in a 12 a zi de la embriotransfer am un beta frumusel. Doamne ajuta sa fie cu lipici si la tine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Offf nadia...incerc...ms de incurajari...de ar veni odata ziua de vineri ... [batcap][/quote eu astept cu nerabdare ziua de marti,sa ma duc la primul consult....imi este tare frica de ce imi va spune [fri] .

Nadia, la cat timp de la embriotransfer (sau de la testul beta)t chemat la prima eco? Am trimis si eu rezultatul analizei bhcg dr si astept raspuns de la el, voiam sa stiu  cand cam  la cat timp  se face eco de confirmare a sarcinii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...