Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Buna fetele. Se pare ca testul de sange a iesit pozitiv. Dar trebuie sa ma mai duc incaodata vinerea viitoare sa il mai faca iar pt a vedea cat a crescut. Acum sunt nitel intoarsa. Nu stiu ce sa fac. Sa ma bucur sau nu.....in momentul asta imi vine sa plang...mi.e frica... [fri] [ups]

Felicitariiii! Bucura te de orice clipa, cum sa fii întoarsă. E f clar ca totul e bine. Te mai cheamă pt ca să vadă că ți creste valoarea. E f bine! Ma bucur pt tine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Felicitari!!!!!! [bib]  Draga Ali,acum trebuie sa te bucuri,este imperios necesar sa te si bucuri. Grija si stresul de acum vor fi in fiecare luna,ca sunt teste de la care n-ai primit inca rezultatul,ca iti este rau sau nu-ti este,ca misca prea mult sau nu a miscat cateva ore....:))))

Sa aveti multa sanatate si sarcina usoara:*

Care a fost valoarea beta HCG?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Felicitari, Ali! Ma bucur enorm pt tine! Iti inteleg perfect starea, exact asa sunt si eu, momentan nu ma pot bucura din cauza temerii, dar incerc sa fiu pozitiva si sa ma ma gandesc ca totul va fi bine. Dar de ce repeti tocmai peste o saptamana? Euam avut indicatia de a repeta la 48 de ore. Cat ti-a iesit valoarea?

Nu mi.a zis valoarea. Doar a zis ca e pozitiv si ca sunt insarcinata. Dar ca trebuie vineri sa repet pt a vedea cat a crescut.  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Felicitari!!!!!! [bib] Draga Ali,acum trebuie sa te bucuri,este imperios necesar sa te si bucuri. Grija si stresul de acum vor fi in fiecare luna,ca sunt teste de la care n-ai primit inca rezultatul,ca iti este rau sau nu-ti este,ca misca prea mult sau nu a miscat cateva ore....:)))) Sa aveti multa sanatate si sarcina usoara:* Care a fost valoarea beta HCG?

Am sunat acum . Mi s.a spus ca 35..acum ce sa mai spun..astept...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, trebuie sa va spun ceva. Eram un pic cam suparata pe mine  ca poate trebuia sa continui tratamentul și cu 2 foliculi, ma gândeam ca poate au mai apărut alții între timp și poate ca aveam mai multe șanse.  ca să mi satisfac curiozitatea mi am făcut azi programare și mi am făcut o ecografie.

Se pare ca tot 2 foliculi mari sunt, unul de 23 și unul de 16 și câțiva fff mici neinteresanti.Macar acum sun liniștită ca am luat cea mai buna decizie. Dr Ita mi a zis ca ovarele arata ca și când nu as fi făcut stimulare, probabil acele diphereline și ac luate înainte cu o luna mi au inhibat prea mult ovarele? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor, trebuie sa va spun ceva. Eram un pic cam suparata pe mine ca poate trebuia sa continui tratamentul și cu 2 foliculi, ma gândeam ca poate au mai apărut alții între timp și poate ca aveam mai multe șanse. ca să mi satisfac curiozitatea mi am făcut azi programare și mi am făcut o ecografie. Se pare ca tot 2 foliculi mari sunt, unul de 23 și unul de 16 și câțiva fff mici neinteresanti.Macar acum sun liniștită ca am luat cea mai buna decizie. Dr Ita mi a zis ca ovarele arata ca și când nu as fi făcut stimulare, probabil acele diphereline și ac luate înainte cu o luna mi au inhibat prea mult ovarele?

Cu siguranta iti va schimba tratamentul. Vei primi un tratament mai puternic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Draga Ali,atat de mult ai asteptat momentul asta,sa fii insarcinata...si acum in loc de bucurie esti demoralizata...In fisa de analize este specificat ca tot ce este peste 5 reprezinta o sarcina. Este foarte bine,te rog mult sa te relaxezi si bucuri de minune:*.

Iti multumesc draga mea Nadia pt incurajari. Multumesc fetelor. Probabil e starea de indispozite data de hormoni. Doctorita cand m.a sunat era foarte pozitiva si bucuroasa. Sper sa fie totul bine. Azi mai merg la munca si de luni o trec in medical deocamdata. Va pup.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...