Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetelor! Sunt pacienta dr Ispasoiu si am inceput protocolul lung pt Fiv. Ca tratament de inhibare mi-a fost prescris Diphereline 0,1mg din ziua 21, timp de 14 zile. Ieri am avut programare la dr I si la eco s-a vizualizat un chist pe ovarul drept care se pare ca a aparut ca efect secundar al injectiilor. Dl dr a zis sa asteltam o saptamana sa vedem daca se retrage pt a putea incepe stimularea. Am fost atat de demoralizata incat am omis sa intreb ce se intampla daca nu se retrage chistul. Va fi nevoie sa astept 1 luna, 2...pana dispare? S-a confruntat cineva cu o astfel de situatie? 

Buna, 

eu nu am avut chist, dar mi-a aparut un polip intrauterin, care va trebui scos, s-a amanat o luna cel putin embriotransferul...

Bafta maine la control! Iti va spune domnul doctor daca si cat mai trebuie asteptat. Si mie mi s-a intamplat de cateva ori sa plec din cabinet si atunci sa-mi vina toate intrebarile. Pt intrebarile importante i-am trimis mail domnului doctor si mi-a raspuns.

 

Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragelor! Nu am mai intrat de ceva timp pe forum. Eu am aproximativ 6 saptamani de la embriotransfer, am avut si niste mici sangerari care m-au speriat foarte tare, iar de cateva zile s-au instalat si stari de voma si de repulsie fata de alimente/lichide/mirosuri  destul de deranjante, pentru ca mi au dat o stare generala foarte proasta si nu am mai putut merge nici la serviciu, dar nu ma plang,  am zis ca sunt dispusa sa indur orice.  As sta numai in pat. Saptamana trecuta am fost la eco si bebe era acolo, micut ce-i drept, a marit dr imaginea foarte mult ca sa pot vedea si eu ceva. M-am bucurat enorm, nici nu va pot descrie in cuvinte, insa am o stare permanenta de neliniste, sper sa fie bine in continuare, se zice ca primul trimestru e cel mai dificil si decisiv si mi se pare ca mai e atat de mult pana trece... Dar nu am ce sa fac decat sa stau cumintica, sa astept sa treaca timpul si sa sper ca totul va fi bine si ca bebe va ramane cu mine. Va imbratisez pe toate si va doresc numai bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragelor! Nu am mai intrat de ceva timp pe forum. Eu am aproximativ 6 saptamani de la embriotransfer, am avut si niste mici sangerari care m-au speriat foarte tare, iar de cateva zile s-au instalat si stari de voma si de repulsie fata de alimente/lichide/mirosuri  destul de deranjante, pentru ca mi au dat o stare generala foarte proasta si nu am mai putut merge nici la serviciu, dar nu ma plang,  am zis ca sunt dispusa sa indur orice.  As sta numai in pat. Saptamana trecuta am fost la eco si bebe era acolo, micut ce-i drept, a marit dr imaginea foarte mult ca sa pot vedea si eu ceva. M-am bucurat enorm, nici nu va pot descrie in cuvinte, insa am o stare permanenta de neliniste, sper sa fie bine in continuare, se zice ca primul trimestru e cel mai dificil si decisiv si mi se pare ca mai e atat de mult pana trece... Dar nu am ce sa fac decat sa stau cumintica, sa astept sa treaca timpul si sa sper ca totul va fi bine si ca bebe va ramane cu mine. Va imbratisez pe toate si va doresc numai bine! 

 

Draga de tine, chiar ma gandeam zilele trecute la tine si ma intrebam oare in cate saptamani esti si cum te simti... Ce ai descris tu suna a simptome pe care mi le-au povestit multe din prietenele mele care au copii :) Primul trimestru e mai cu greturi si stari de somnolenta, desi am o vecina care a zis ca toata sarcina numai ar fi dormit :))

 

Te inteleg ca esti nelinistita, dar fii optimista si cu incredere in Dumnezeu, ca o sa creasca bebe mare si puternic si o sa vezi si timpul trece repede si o sa ne anunti ce frumos e sa tii bebele in brate

 

Goodlife oare cum mai e? Si parca si Nadia era cu bebe in burtica?

 

Eu trebuie sa fac histeroscopie, dar o fac la cluj, ca nu se potriveste programul doctorului Ispasoiu cu menstruatia mea.

 

A mai facut cineva histeroscopie? Ce ma sfatuiti?

 

Va pup pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...