Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetelor!

Maria_dc multumesc pt raspunsul la intrebarile mele. Am trecut cu bine peste asteptare, chistul s-a retras, am terminat stimularea si punctia cu bine, iar ieri mi s-au transferat 2 embrioni de z5. Dupa transfer, la plecarea din clinica mi s-a dat raportul procedurii pe care scria si grosimea endometrului - 7mm, trilaminar. Pe parcursul stimularii si la transfer, dr nu a spus cum ca endometrul ar fi prea subtire, dar stiam ca trebuie sa fie peste 8 mm pt implantare. I-am trimis mail dr-ului, dar va intreb si pe voi daca stiti sa existe implantare cu succes la o grosime de doar 7 mm.

Multumesc si bafta tuturor! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!

Maria_dc multumesc pt raspunsul la intrebarile mele. Am trecut cu bine peste asteptare, chistul s-a retras, am terminat stimularea si punctia cu bine, iar ieri mi s-au transferat 2 embrioni de z5. Dupa transfer, la plecarea din clinica mi s-a dat raportul procedurii pe care scria si grosimea endometrului - 7mm, trilaminar. Pe parcursul stimularii si la transfer, dr nu a spus cum ca endometrul ar fi prea subtire, dar stiam ca trebuie sa fie peste 8 mm pt implantare. I-am trimis mail dr-ului, dar va intreb si pe voi daca stiti sa existe implantare cu succes la o grosime de doar 7 mm.

Multumesc si bafta tuturor! 

 

Felicitari! ai trecut de partea de stimulare si punctie cu bine! Acum sa speram ca embrionii vor ramane cu tine :) 

 

Ti-a dat dr si tratament cu progesteron, nu? Va mai contribui si acela la ingrosarea endometrului.

 

Eu zic sa incerci sa te relaxezi, sa gandesti pozitiv si sa ai grija de tine, sa nu faci efort, sa nu ridici, sa te odihnesti mai mult. 

 

Te asteptam cu vesti bune! Doamne ajuta

 

PS ti-a raspuns cumva dr la mail? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt incurajari si sustinere, Maria!

 

Azi e ziua 8 dupa transfer si voi merge sa dozez beta hcg. Dr I a spus sa fac analiza in ziua 9, adica maine, dar nu mai am rabdare sa astept. Mi-a raspuns la mail intre timp si a zis ca e la limita endometrul, dar ok si ca sunt sanse de implantare.

Nu-mi fac prea mari sperante pt ca nu am nicinun simpton din cele pe care le-am avut la sarcinile naturale. Vom vedea...

 

Doamne ajuta tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt incurajari si sustinere, Maria!

 

Azi e ziua 8 dupa transfer si voi merge sa dozez beta hcg. Dr I a spus sa fac analiza in ziua 9, adica maine, dar nu mai am rabdare sa astept. Mi-a raspuns la mail intre timp si a zis ca e la limita endometrul, dar ok si ca sunt sanse de implantare.

Nu-mi fac prea mari sperante pt ca nu am nicinun simpton din cele pe care le-am avut la sarcinile naturale. Vom vedea...

 

Doamne ajuta tuturor! 

 

Cum esti, Talida? Ai facut beta? Eu retin ca se face in ziua 10. Stiu ce grea e asteptarea... Cat despre simptome, se spune ca difera de la o sarcina la alta, lipsa simptomelor nu inseamna neaparat lipsa sarcinii.

 

Doamne ajuta sa vii cu vesti bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, sunt bine. Ieri, ziua 8 valoarea beta era 20,8, insa progesteronul destul de mic-14.  Oare ar trebui sa suplimentez? Iau Lutinius 3x100 mg/zi. Urmeaza sa repet maine. Am emotii grozave!

 

Iti scriu rezultatul de maine.

O zi frumoasa! 

 

Ce ma bucur! Am tot dat ieri refresh la pagina si nu mi-a aparut raspunsul tau..., foarte ciudat...

 

Ce bine ca ai avut valoare buna de beta :) sper sa urmeze doar vesti bune! Despre suplimentare progesteron, intreaba-l pe domnul doctor, eu sincer nu am idee care e valoarea normala

 

Tu din ce oras esti?

 

Felicitari si doamne ajuta sa fie totul bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, imi pare tare rau pentru toate cele care ati avut vesti proaste... Am intrat mai rar in ultima vreme pe forum, dar am vazut acum ce s-a scris si vreau sa va incurajez sa nu va dati batute

 

e foarte greu si eu am fost la un punct de depresie, dar trebuie sa gasim curajul sa mergem mai departe.

 

Talida a venit cu vesti bune, sa speram ca si noi vom avea vesti imbucuratoare cat mai curand!

 

Va imbratisez pe fiecare in parte si ma rog sa ne ajute Dumnezeu pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...