Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

De acord Andra, dar să știi că realmente nu există explicații pentru eșecul de fertilizare. Poate fi de vina luteinizarea prematură cauzată posibil de Menopur, nu toate pacientele Amh mic răspund bine la el, poate fi un defect al ovocitului sau al spermatozoidului.  Amh mic înseamnă la vârsta noastră și calitate ovocitara compromisa. Corect ar fi fost să-si rezerve medicul 5 minute pentru o discuție, așa e corect.

Ce faci, ai vreun plan? Eu nu mă împac cu ideea donatelor deși știu că n-am șanse cu ovocite proprii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

AnnaK, deocamdată pauză totală! [:)]  Poate peste 6 luni o să mă mai gândesc să caut vreo clinică....Încă resimt gustul eșecului și nu mai vreau să mă arunc în această luptă până nu am multe răspunsuri la întrebările mele....Sunt de acord cu tine privind AMH, ovocite de slabă calitate, spermatozoid, orice....dar un feeling nu îmi dă pace: laboratorul a zbârcit-o....Să dea Domnul să mă înșel și să fie obsesia mea!!! Să avem cât mai multe gravidutze la IMed !!!! Nu port ranchiună nimănui....poate peste 6 luni mă întorc la ei [mata]

Îți mulțumesc tare mult pentru răspunsuri...ești foarte documentată și avem nevoie de informațiile tale!!! [flo]  [pup] Așa poate nu ne mai abatem de la gândirea logică și argumentată!! [iartama]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, pauză, pauză, dar nu 6 luni... Dacă vrei cu ovo proprii mai bagă unul peste 2-3 luni. Nu vreau să te supăr, dar la 41 NU mai ai timp. Bate-mă, urăște-mă, dar ăsta e adevărul. După 42 de ani fertilitatea se duce literalmente în cap. Pe natural mai sunt ceva șanse, dar FIV...rarissim. Și la noi și așa e gol sacul și e sărăcie mare. Te pup.

 

 

AnnaK, deocamdată pauză totală! [:)]  Poate peste 6 luni o să mă mai gândesc să caut vreo clinică....Încă resimt gustul eșecului și nu mai vreau să mă arunc în această luptă până nu am multe răspunsuri la întrebările mele....Sunt de acord cu tine privind AMH, ovocite de slabă calitate, spermatozoid, orice....dar un feeling nu îmi dă pace: laboratorul a zbârcit-o....Să dea Domnul să mă înșel și să fie obsesia mea!!! Să avem cât mai multe gravidutze la IMed !!!! Nu port ranchiună nimănui....poate peste 6 luni mă întorc la ei [mata]

Îți mulțumesc tare mult pentru răspunsuri...ești foarte documentată și avem nevoie de informațiile tale!!! [flo]  [pup] Așa poate nu ne mai abatem de la gândirea logică și argumentată!! [iartama]

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilica sa stii ca au reusit fete si cu endometru subtire ca al tau.nu este neaparat o cauza a esecului.o sa reusesti la Fet .......la o procedura fiv mai ales la prima incercare nu ti garanteaza nimeni succesul.....perseverenta e cheia .....nu trebuie sa te dai batuta....daca ai citit in urma toate fetele care au luptat pana la urma isi tin bebeii in brate.pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...