Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da doctor.I este foarte ocupat nivelul de conversație cu pacientul este destul de redus. .mereu am impresia ca dacă se implica mai mult sarcina mea nu se oprea din evoluție stau și mă gândesc mie de ce nu mi'a dat clexane poate ajuta ,dar ăsta e am făcut 13 drumuri la Sibiu anul trecut pt.nimic.

 

Denisa, trebuie să te înarmezi cu răbdare și să-ți păstrezi optimismul. Nu trebuie să cauți vinovați, multe sarcini obținute natural se opresc din evoluție chiar înainte să știm de ele; cele obținute cu FIV, statistic, au șanse mai mari să se oprească. 

Eu încerc de 9 ani, timp în care am mers la aceeași clinică în București. Inseminări, FIV-uri, transfer de embrioni congelați și iată-mă acum la Sibiu, tot optimistă :)

Nu te descuraja! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Thea, eu am facut 2 histeroscopii dupa ce medicii s-au mutat de la Polisano la iMed (una in noiembrie si una in decembrie). Intr-adevar, la iMed nu se fac interventii. Ambii medici (si Chicea si Ispasoiu) le fac la spitalul judetean Sibiu. Este nevoie de interneare de minim 3 zile (Z1 internare + control pre-anestezic, Z2 histeroscopia in sine si Z3 externare). Datele acestea se mai pot prelungi daca sunt urgente sau interventii foooarte grele. Eu am avut noroc ca sunt din Sibiu si am mai zbughit-o din spital :) Daca te mai pot ajuta si cu altele, cu drag. Fetele, ce faceti, cum sunteti? Care mai e in focuri? Se pregateste cineva de FIV sau FET?

 

Mulțumesc f mult pt lămuriri, Arsaluis! Chiar aveam nevoie de ele.

Momentan am aflat ceea ce doream. Sper ca măcar unul dintre puii congelați să-mi ajungă în brațe și să nu mai am nevoie de alte detalii, să rămân la acest stadiu de “colaborare” cu iMed.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet noi suntem bine, avem și zile pline și mai puțin pline însă iubire face fața la orice. Tu ai mai făcut testul Era? Sau încă mai aștepți? Adidi da la Gașca din 2016 încoace. Normal ca un copil merita nu doar statul la uși ci totul. Doar noi și Dumnezeu știe ce lupta ducem ca femei și mame. Denisa85 nici eu nu am făcut la recomandarea lui pachetul de trombo și tot așa căutam informații din alte părți. Succes fetelor care sunt in procedura și sa vina primăvara cu doua liniuțe 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lor3lay, am un băiețel de un anișor! Mi-as dori ca acest forum sa fie activ așa cum era când am făcut noi procedurile. Ne-am sfătuit și am luat decizii bune, ne-am susținut, am picat, ne-am ridicat, nu am abandonat și am reușit. Mi-amintesc nopțile in care îmi plângea sufletul căutând cu disperare soluții... E bine ca au existat ele, fetele, care plangeau și se bucurau aici și atunci si puterea de a ma ridica a fost alta.

Astept vesti bune! Primăvara au fost foarte multe reușite. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rosesarbu îmi amintesc perfect de testul tău pozitiv și toată povestea aceea. Ai avut in burtica un învingător care acum îți face viața mai frumoasa. Ma bucur sa văd ca sunteți bine. A fost o perioada frumoasa când împărțeam veștile bune sau mai puțin bune cu toate aici. Velvet tu ești o femeie puternica și vei STI ce sa alegi pentru tine și puiuții tai care ma gândesc ca încă sunt acolo și nu ai renunțat la ei. Aștept vesti bune și teste pozitive de la voi 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...