Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Dea18 înseamnă ca l-ai născut măricel dacă a ajuns la kg acestea la doar 3 luni iar dacă e alăptat exclusiv înseamnă ca asimilează foarte bine tot ce e bun din lăptic. Noi in primele doua luni ne-am luptat cu ei și apoi au trecut iar nopțile au devenit nopți bune. Cu cât creste se adaptează mai ușor la viața. Ma bucur ca sunteți bine și cuminți 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lor3lay, ma bucur sa te "revad"! Si noi suntem bine, foarte cuminti, colicii nu au fost foarte puternici, dar uneori inca ne mai supara. Noptile sunt cu adevarat nopti, pana la o luna se trezea la 3 ore sa pape, dar am inceput sa il pun sa doarma pe burtica si de atunci il culc pe la 22-22:30 si nu se mai trezeste decat pe la 5-6, papa, iar apoi dormim pana la 8-9. De multe ori ma uit la el si parca nici acum nu imi vine sa cred ca este al meu, imi amintesc ca anul trecut pe vremea aceasta era un ghemotoc de 7 saptamani in burtica mea, iar eu eram foarte speriata, mereu ma gandeam ca daca i se va intampla ceva si uite ca au trecut deja 5 lunite minunate de cand il tin in brate, cele mai fericite luni din viata mea. Si el este cam marisor pt varsta lui, deja a trecut de 9 kg, dar multumesc lui Dumnezeu ca este sanatos, ca mic oricum nu are cu cine sa semene  [batcap] . Desi m-am bucurat toata sarcina ca e baiat si va semana cu mine, nu a fost asa, e leit tată-su  [:-)))]  [:-)))]

Kyty, daca citesti, te asteptam si pe tine cu vesti!

Va pup pe toate fetelor si va doresc tuturor sa vi se implineasca dorintele! Chiar daca uneori simtiti ca sunteti la capatul puterilor, nu renunta-ti, cand va veti tine minunile in brate veti uita toate incercarile prin care ati trecut  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heiii fetelor ma bucur ca ne-am regăsit.Noi suntem foarte bine bebe Tudor are deja 5 luni și este un bebe senzational.El este fericirea noastra.Are 5 luni 7800 gr și aproape 70cm.Nu știu când au trecut 5 luni deja este băiat mare se întoarce pe burtica.Este un bebe care rade toată ziua mai și plange dar nu foarte mult.Cu colicii nu prea am avut probleme și nici cu somnul.A avut nopți chiar foarte bune.Dormea toată noapte acum nu mai e chiar asa dar este ok.Stau bine cu cearcanele:))).Papa doar titi și mai avem putin și începem diversificarea.

Ma bucur ca sunteti toate ok și cum zicea și Ana anul trecut pe vremea asta eram stresată dar și fericita in același timp.Nu au fost ușoare cele 9 luni au fost niște luni pline de stres și frica dar au trecut și acum avem un super bebe.

Pentru fetele noi care au început lupta le sfătuiesc sa nu își piardă încrederea și sa fie puternice ca vor reuși.Este important sa aveți încredere și in Dr.Eu consider ca ei chiar vor sa ajute cuplurile dar nici ei nu pot sa facă mereu minuni.

In cazul nostru Dr I ne-a dat 20% șanse..embrioloaga a spus ca avem o spermograma horror și totusi am reușit sa obținem 3 embrioni de ziua 5.Am băgat 2 unul din păcate sa pierdut și mai avem unul congelat la Polisano.O sa mergem și după el.Nu știm dacă vom avea același noroc dar totusi nu ne pierdem speranța.

Trebuie sa fiți tari sa aveți încredere ca va răsări soarele si pe strada voastră intr-o zi.Eu mereu ziceam lucru asta la toată lumea care ne întreba ca noi nu facem un copil.Va povestesc toate lucrurile asta pentru a va da putere și încredere sa mergeți pana la capăt.Se poate sa știți.

Fetele vechi trebuie sa le încurajam pe fete sa fie puternice si încrezătoare.

Eu cu soțul meu glumeam ca poate au încurcat borcanele la clinica dar nu totul este ok.Bebe seamana cu tati 100%:)))

Atașez și o poza cu minunea noastra.

Va pup și va imbratiaez

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fetelor care au devenit deja mamici, ma bucur cand vad ca sunt reusite si fetele nu isi pierd optimismul! Intr-adevar frica de necunoscut si asteptarea ma omoara! Trec greu zilele, nu stiu exact la ce sa ma astept, nu depinde aproape nimic de mine...Eu saptamana viitoare am programare la eco la dr. I, dupa Diphereline.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...