Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Hei, fete cucuiete... Se vede ca au poposit berzele pe meleagurile noastre. Ma bucur din suflet sa aud vesti bune.

Felicitari, Madalina! Tu parca ai facut cu pinguini, nu?

Ama, cate saptamani ai?

Mateika, trebuie sa fii increzatoare! La ce beta ai avut nu are cum sa fie altfel decat bine! Cand mai mergi la eco?

 

Buna Arsa, eu sant in a saptamana 8 ( 7+5). Fetelor voi ce a-ti putut manca? Pe mine nu prea ma lasa sa mananc nimic, pe ziua de azi am mancat doar un mar si am baut un ceai.

Doctorul mi-a spus ca daca asa o tin in continuare trebuie sa ma interneze. Acum sant deja in concediu medical dar acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, va tot citesc de ceva timp și trăiesc toate emoțiile împreuna cu voi, ma bucur și prind curaj când văd reușite și ma întristez pt nereușite. Eu am trecut printr-uv FIV nereușit anul trecut in Noiembrie și ma pregătesc in Aprilie pentru următorul dar și ultimul deoarece trebuie sa fiu realista.Problema mea este AMH-ul mic(0,47 anul trecut) și 42 de ani deci se explica cei 2 foliculi  din 4 crescuți bine la stimularea ovariană și....0 ovule

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, am văzut ca vorbești despre un supliment Dhea, poți sa-mi zici te rog mai multe dacă aveai progesteron sau estrogen sau alte analize care nu erau bune sau doar pt o producție mai buna de foliculi.As lua și eu dar nu știu dacă fac bine sau mai am timp ținând cont ca eu pe 16-17 aprilie ar trebui sa încep FIV 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Yonica! Eu iau DHEA trei tablete pe zi pt îmbunătățirea calității ovocitelor pt ca la primul FIV am avut ovocite de proasta calitate. Am 31 de ani și Amh ul meu e bun, toate analizele îmi sunt bune, dar am cunoștințe cu amh mic ca și al tău și au luat DHEA pt o producție mai mare de ovocite. Și au reușit din prima (vârsta lor e de 34-35 ani).

Dr. Ispasoiu recomanda DHEA de firma Swanson (eu am cumpărat de pe naturanoastra.ro) iar dacă mie mi-a spus sa iau cu toate ca am amh bun și e recomandat persoanelor peste 34 de ani, cu siguranța pot sa iei și tu. Nu am avut nici un efect secundar. 

Dupa Pasti încep și eu stimularea ovariană. 

Mult succes îți doresc, sa dea Dumnezeu sa reușim! :* 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, am văzut ca vorbești despre un supliment Dhea, poți sa-mi zici te rog mai multe dacă aveai progesteron sau estrogen sau alte analize care nu erau bune sau doar pt o producție mai buna de foliculi.As lua și eu dar nu știu dacă fac bine sau mai am timp ținând cont ca eu pe 16-17 aprilie ar trebui sa încep FIV 2

 

Buna Yonica, eu am luat DHEA doar pentru calitatea mai buna a foliculilor, eu am luat inainte cu doua luni de inceperea FIV. Deci ar trebui sa incepi sa iei deja. Si eu am 41 de ani si AMH meu fost 0,32. Eu am luat 3 pe zi de 25 mg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...