Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Multumesc pt răspuns Ama, Camy! Voi ați luat și in timpul tratamentului sau l-ați oprit când ați început tratamentul? Eu trebuie sa-mi aplic plasturi Climara( estradiol) înainte cu o săptămâna de cm și apoi din z2 sa încep tratament cu Puregon.Credeti ca mai are timp sa-și facă efectul Dhea sau mai bine ar fi sa aman pt luna mai FIV? Dr mea nu recomanda așa, n-am auzit, dar o sa-i trimit mesaj sa văd ce părere are.Tare ma bate gândul sa aman.Doamne ajuta la toată lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Yonica si eu am luat Dhea vreo 2 luni.Am 37 si amh 0.33.Am reusit sa crestem 5 foliculi din care am obtinut 2 blasto.I am congelat pt ca aveam hidrosalpinx si dupa Pasti urmeaza tramsferul.bafta
Sa dea Dumnezeu sa fie bine! Eu am făcut un FIV in noiembrie și din 4 foliculi doar 2au crescut dar niciun ovul. Acum urmează FIV 4 in aprilie, dar cred ca aman pt mai și încep Dhea poate se întâmpla și la mine o minune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yonica, nu stiu sa iti spun daca exista o diferenta intre alte firme de DHEA si cel de la Swanson. Am inteles de la alte fete ca medicul Ispasoiu ar avea colegi in Anglia care recomanda aceasta firma datorita efectelor pozitive la pacientele lor. DHEA de la Swanson este de 25mg, 120 capsule.

Eu am inceput sa iau DHEA de la inceputul lunii martie si o sa iau pana cand fac punctia in aprilie, dupa jumatatea lunii, nu stiu exact cand va fi pentru ca deocamdata am facut in 31 martie injectia cu Diphereline si in 10-15 zile ar trebui sa imi vina menstruatia. 

Eu zic sa faci exact ce simti. Orice decizie iei, e foarte important sa fii linistita si impacata cu tine ca ai facut tot ce ai putut pentru FIV. Bafta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună, fetelor ! Am o întrebare pentru fetele a căror sarcină a fost monitorizată de un alt medic decât cel cu care a făcut FIV : ale cărui sfaturi le-ați respectat în special în primul trimestru ? Dl dr din Constanța mi-a zis sa măresc doza de utrogestan la șase pe zi. Dl dr Ispasoiu mi-a zis sa raman la trei pe zi pentru că valoarea progesteronului e ok. Eu cred că trebuie să ascult de Dr Ispasoiu mai ales în faza asta. Cât stres....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor.felicitari celor au reusit!!! Urmeaza sa fac si eu et cu embrioni congelati...șansele din câte am înțeles de la domnul doctor sunt mai mici fiind congelati...sper ca dupa cele doua fiv nereușite, sa reușesc acum...bafta multă tuturor in continuare!

 

Succes ! Poate s-a referit la faptul că prin decongelare unii embrioni își pot pierde din calitate. Daca citești discuțiile anterioare, o sa vezi că sunt reușite destule cu congelati. E mai sănatos să lași corpul sa se curețe de toți hormonii administrați prin tratamentul pt stimulare. Pleacă la drum încrezătoare in sansele tale de reușită !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...