Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Buna, drage aspirante. Eu am facut anul trecut 3 FIV-URI cu dr I., nu am reusit sa raman insarcinata, varsta si amh mic. Am comandat DHEA in America si costa f putin, 8 dolari un tub cu 120 pastile de 50 mg, poate aveti prieteni sa va ajute cu procurarea lor, I-au aceste pastile zilnic, una pe zi.... in ultimele luni,  testele barza de ovulatie imi arata ca am ovulatie...Culmea, 4 zile la rand, testele imi arata doua dungi...macar pentru psihicul meu, ca mai ovulez, chiar daca poate nu ajung ovocitele la  maturitatea de a concepe natural...Am facut o pauza de cateva luni, fara monitorizari, doctori, in mai - iunie, incerc ultimul fiv. Unde?... habar nu am...

Va doresc succes si felicitari mamicilor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma rog pt tine sa fie bine! Chiar voiam sa întreb, tu ai făcut analize pt imunitate?La clinica unde sunt eu nu se fac, in schimb la o clinica din Turcia am văzut din discuțiile dintre fete, se fac aceste analize și in momentul in care erau scăzute când se făcea transfer, se făceau perfuzii pt a mari șansele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor ! 

Va scriu din dorinta de a va incuraja sa mergeti mai departe pe drumul acesta deloc usor spre implinirea celui mai frumos vis. Eu am facut fiv cu dl dr Ispasoiu in martie si am reusit. A fost prima incercare de acest fel si iata-ma insarcinata in 10 saptamani cu doi bebelusi. Am facut inhibare din ziua 21 cu Diphereline, stimulare cu Gonal si declansare cu Ovitrelle. A fost un carusel al emotiilor, multe efecte secundare ale acestor injectii, dar, trebuie mers inainte cu incredere.Am stat in concediu pe toata durata procedurii, testarea betahcg am facut-o fix in ziua stabilita, nedorind sa ma supun unui stres inutil. Va doresc sa va regasiti in voi de fiecare data forta de a merge mai departe si credinta ca sunteti mai aproape cu un pas de visul vostru ! Un gand bun si mult succes !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...