Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Felicitari Natalia si multumim de incurajari. Apropo ai avut ceva simptome pe toata perioada tratamentului? Eu am citit prospectul de la Gonal si m.am speriat un pic [ups]

 

In perioada de stimulare am avut simptome de genul greata, somnolenta, durere de cap moderata, balonare, usoare crampe, oboseala, nimic de speriat. Ce a fost pentru mine cel mai greu de dus, a fost injectia de maturare cu Ovitrelle. Atunci m-am simtit mai rau. Toate starile de mai sus amplificate si imi simteam ovarele sub presiune maxima. Dupa punctie, totul a revenit la normal, ca si cand nici nu as fi facut vreodata vreun tratament. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Yonica, eu iau de 6 luni DHEA si în ultimele luni cm îmi vine la 30 de zile în comparație cu cm înainte de a lua DHEA care îmi venea între 21-24 zile. Și eu am crezut ca sunt însărcinată  [alcool] Și încă un efect constatat, mi-am testat ovulația și timp de 8 zile s-au pozitivat toate testele cu dungi foarte conturate... Cred ca pastiluțele sunt cauza, datorită compozitiei lor.

Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Andrabirni! La mine este a doua întârziere de 6 zile(cm era de 28 zile, de un an este între 25-28zile) și m-am gândit ca o fi de la pastilute sau de la stres). Nici nu are importantă de la ce a fost, dar cu toate ca nu aveam simptome de sarcina și ma așteptăm sa-mi vina in orice clipa, parca e frumos sa ai acea fărâma de speranța. [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu aștept menstruația de luna asta sa merg la FIV2 și sincer nu mai sunt așa plina de speranțe ca prima data, măcar de-as avea și eu mai mulți foliculi care sa crească, atunci as spera sa găsească un ovul. Oricum e ultimul, soțul meu considera ca mai bine cununăm decât sa mai încercam încă o data ca și așa sunt bani pierduți. Eu din păcate trebuie sa spun ca sunt singura in lupta asta, nu am fost susținută, ba chiar mi-a reproșat ca a muncit degeaba in loc sa plecece intr-o vacanța exotica și ca oricum problema ca nu putem face copii este la mine, nu la el [sad] Nu știu unde o sa ducă aceasta căsnicie deoarece mi-a spus multe lucruri urate de când am început povestea cu FIV, cuvinte pe care nu pot sa le uit și m-au rănit foarte tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...