Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Îmi place optimismul tău Andrabirni. Așa trebuie sa fim, pline de viața și pozitive.Si cum o vrea Domnul, poate misiunea mea pe pământ este sa ajut și sa ofer dragoste și o șansa la o viața unui copil abandonat....Eu zic ca pana intram la menopauza, speranța moare ultima!!! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetelor....vin sa va incurajez si sa va dau elan sa continuati aceasta lupta....desii a fost un fiv foarte greu cu multe obstacole am reusit in cele din urma sa transfer un blasto congelat care a fost ff puternic si s a prins.speram sa fie totul bine pana la final.va pup si nu renuntati

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor....vin sa va incurajez si sa va dau elan sa continuati aceasta lupta....desii a fost un fiv foarte greu cu multe obstacole am reusit in cele din urma sa transfer un blasto congelat care a fost ff puternic si s a prins.speram sa fie totul bine pana la final.va pup si nu renuntati

 

Felicitari!!! O sa fie bine, ai sa vezi, eu am intrat deja in 15 saptamanii si....e fetita!!!

Mi-a fost si mie teama la inceput, mai ales ca am fost si prin spital de doua ori.Inca o data felicitari, si incearca sa faci totul mai incet, e mai bine asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ama, te rog dacă mai intri, spune-mi și mie câte ceva despre FIV-îl tău. Eu sunt puțin suparata deoarece trebuia sa încep dar dr tot vrea sa ma urmărească poate intr-o luna o sa am mai mulți foliculi, momentan am doar 3 pe unul. Am văzut ca tu ai reușit doar cu un embrion, dar daca vrei sa-mi zici câți foliculi astrali aveai și câți au crescut și câte ovocite ți-au găsit....sunt deja așa de dezamăgit încât îmi vine sa renunț.Tu ai avut tratament din ziua 2 a cm?Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ama, te rog dacă mai intri, spune-mi și mie câte ceva despre FIV-îl tău. Eu sunt puțin suparata deoarece trebuia sa încep dar dr tot vrea sa ma urmărească poate intr-o luna o sa am mai mulți foliculi, momentan am doar 3 pe unul. Am văzut ca tu ai reușit doar cu un embrion, dar daca vrei sa-mi zici câți foliculi astrali aveai și câți au crescut și câte ovocite ți-au găsit....sunt deja așa de dezamăgit încât îmi vine sa renunț.Tu ai avut tratament din ziua 2 a cm?Multumesc!

 

Buna Yonica, eu am avut tot 3 foliculi astrali dar nu mi-a spus atunci daca au fost toti pe un singur ovar sau 2 si unul.

Am avut 7 ovocite dar in ziua a doua doar doua s-au fertilizat si, in ziua 3 am ramas dor cu unul.Dupa cum vezi am avut mare noroc ca am reusit de prima data, stiu ca esti foarte nerabdatoare dar eu te-as sfatui sa-l asculti pe dl. Doctor, si pe mine m-a amanat vreo 4 luni ca nu scapam de o infectie cu Ecoli.Si eu am fost foarte suparata pt. ca eu veneam din Germania si i-mi luasem deja o parte din concediu, pe care nu am mai putut sa-l stornez.I-ti doresc mult noroc, i-ti tin pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ama, dar cred ca n-am înțeles ceva, tu zici ca ai avut doar 3 foliculi și 7 ovule. Cred cai ai avut 3 pe un ovar și 4 pe altul și atunci se explica cele7 ovule, ținând cont ca fiecare folicul avea un ovul.Da, as vrea și eu sa am mai multe ovule, dar din păcate la FIV 1 din 2 foliculi n-a găsit niciun ovul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...