Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Am făcut fiv la Sibiu la 40 de ani, Amh 0,23. Punctuația am făcut-o cu anestezie. Au rezultat trei foliculi, trei ovocite. Am un bebe de doi ani. A fost primul fiv și am reușit. Înainte am luat branca ursului, Aspenter, acid folic adus din Germania. Am consumat foarte multe rodii, fiindcă așa am citit pe un forum din America. Știu ce trăiri puternice sunt in sufletul unei femei care trece printr-o astfel de procedura. In urma cu doi-trei ani, activitatea forumului era intensa și pe mine m-a ajutat enorm. Ne susțineam una pe alta și a contat foarte mult experiența fiecareia. Ma trezeam si la 5.00 ca sa citesc ce au scris noaptea, fetele. Nu abandonați lupta, chiar dacă eforturile sunt mari! Mergeți și faceți fiv acolo unde ,, va spune” sufletul!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va multumesc Yonica si Rosesbarbu pentru raspunsuri si pt incurajari! 

Voi incerca sa fiu pozitiva si sa merg inainte.

momentan insa ma recuperez dupa avortul medicamentos deoarece am avut sangerari foarte mari si ma simt slabita.

m am hotarat sa iau Dhea, acid folic, coenzima q10 si un complex cu zinc, seleniu, sa mananc rodii si multe fructe in general pana la urmatorul fiv.

rog fetele care au mai avut transferuri in ultimul timp la dr Ispasoiu, sa intre si sa scrie despre experienta, eventual reusita lor!

Mi ar fi de mare ajutor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor! Nu am scris de mult pt ca trebuia sa încep un nou fiv in Martie și am descoperit atunci ca am ureaplasma și a trebuit sa aman totul pana ce am reușit sa scap de el și asta după doua rânduri de tratament, repetat analize și mult timp de așteptat . Daaar in sfârșit săptămâna aceasta am reușit sa începem stimularea ovariană :D. Săptămâna viitoare joi o sa merg la control. Va tin la curent! Mult succes tuturor!!! Pupici 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult, Yonica! Și eu am făcut primul fiv cu Dr. I, iar al doilea am hotărât sa îl fac tot cu el. Acum mi-a dat un tratament total diferit fata de prima data in speranța ca o sa obținem ovocite de buna calitate. Mult noroc și succes și ție. Sa faci fiv acolo unde simți ca primesti încredere ca va fi bine! :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, pana acum v-am urmarit "din umbra", dr. I. a zis ca nu e ok sa google-im si sa ne comparam cu alte fete, chiar daca suntem in aceasi situatie, luptam sa avem un bebe. De-asta am stat departe de forum-uri si site-uri de genu, dar din cand in cand am citit.

Pe scurt problema mea e ca nu mi s-a gasit nicio problema, am 35ani si 7 luni, amh 2,36 si un hipotiroidism autoimun care conform endocrinologilor nu e cauza infertilitatii, sotul e ok.

Si totusi dupa 3 IUI negative maine ne pregatim de punctie la imed (dr. I). Eu nu am vene si emotiile mele sunt pentru cum o sa-mi puna branula...apoi stiu sigur ca vor urma emotiile pentru ovocite si calitatea lor, apoi transfer si etc. Dar le iau pe etape, ca altfel fac cu capul.

Si eu eram dornica sa aflu de mai multe reusite la imed, dar sper ca asa cum am facut eu vor posta si alte fete care au povesti de succes.

Doamne ajuta sa ne implinim cu toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicolae, asta sa fie singura ta problema, ca o sa-ți pună mai greu branule, in rest totul sa meargă foarte bine!!Asa este, chiar dacă situațiile sunt similare, fiecare organism este individual și reacționează diferit. Succes și sa dea Dumnezeu sa ne dai vesti bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicolae, nu-ți fie teama! Și eu am probleme cu venele. M-au înțepat destul de ușor. 

 Pe mine acest forum m-a ajutat. Am rămas prietena cu doua mămici. Reușita sau eșecul lor m-a întărit. Una e o adevarata luptătoare. A reușit cu donator după 7 fertilizări. Are o minunăție de băiețel pe care îl ador. Culmea! Seamănă izbitor cu ea.

 Cealaltă a făcut 2 inseminări și doua fertilizări. Nu a reușit la Sibiu și a făcut in Turcia cu succes.

  Povesti... Viața... 

  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor, ieri a fost nesperat de bine, totul a decurs neasteptat de bine. 

Am avut 26 de ovocite, tocmai ce m-au anuntat ca 6 s-au fertilizat si ca luni ar fi transferul (de 5 zile), sambata vor fii evaluate din nou si primesc update.

Am niste emotii si stari de nedescris.

Mai am maine de testat TSH-ul si merg inainte cu credinta si incredere ca o sa fie bine.

 

Dumnezeu sa ne ajute pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...