Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor...nu am mai scris de mult timp...din păcate de trei luni i au tratament pentru ET dar endometru nu creste mai mult de 7...dezamagita pe de o parte ca nu mi se schimba tratamentul...poate cele care ati facut ET imi

puteti spune ce pastile ati luat...mie mi s a dat Femoston de 3 ori pe zi...bafta multă tuturor in continuare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor...nu am mai scris de mult timp...din păcate de trei luni i au tratament pentru ET dar endometru nu creste mai mult de 7...dezamagita pe de o parte ca nu mi se schimba tratamentul...poate cele care ati facut ET imi puteti spune ce pastile ati luat...mie mi s a dat Femoston de 3 ori pe zi...bafta multă tuturor in continuare.

 

 

Si eu am probleme cu endometrul creste greu, mie mi-a dat cate 4 pastile pe zi si imi crestea in jur de 8, luna aceasta mi-a dat Oestrogel de 3 si ultimile zile de 4 ori pe zi pe ambelele maini, dar degeaba ca am avut 3 ET cu rezultat negativ. Acum fac o pauza de un ciclu si voi incepe iar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu am probleme cu endometrul creste greu, mie mi-a dat cate 4 pastile pe zi si imi crestea in jur de 8, luna aceasta mi-a dat Oestrogel de 3 si ultimile zile de 4 ori pe zi pe ambelele maini, dar degeaba ca am avut 3 ET cu rezultat negativ. Acum fac o pauza de un ciclu si voi incepe iar.

si mie mi a dat luna asta oestrogel de doua ori pe zi si 3 pastile de Femoston ...dar nu cred ca o sa crească nici acum...am ajuns in punctul ala in care nu mai vreau

te rog sa mi spui ce tratament iti prescrie tie la următoarea menstruație 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua 14 endometru de 7.2 cu femoston nu știu dacă sunt in grafic mi-a spus sa revin luni.Ceea ce la speritat pe dr e un hidrosalpinx urat ....mi-a spus ca trebuie sa îmi scoată și trompa ....mai aveam una după o SE ...am 12 embrioni congelati și ovare polichistice 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor. Ma bucur sa va cunosc. Eu sunt pacienta Dr. Chicea. Am facut 4 inseminari fara stimulare, pe ciclu natural, dar fara rezultat . Luna aceasta ne-am pregatit pt FIV, dar din pacate la stimulare am avut doar 3 foliculi suficienti de dezvoltati si ceva folicului mai mici. Deci am zis pas. Vom incerca in alta luna cu doza mai mare. Dr. mi-a zis ca vom produce mai multi folicului si vom avea embrioni de ziua 5 si ceva pentru inghetat si el a fost putin dezamagit ca au crescut doar 3 folicului, tinand cont de AMH-ul 4.7 si varsta de 33 ani, de fapt 34 ani peste cateva luni . Eu sunt foarte multumita si am mare incredere in doctor, au o rata f mare de reusita . Cunosc multe fete care au reusit cu Dr. Chicea si cu Dr. Ispasoiu. Eu cred ca reusita tine si de noroc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor! Ieri am avut punctia si am avut 35 de ovocite, din care 27 au fost mature, iar astazi mi-au spus ca 20 s-au fertilizat. Medicul mi-a zis ca s-ar putea sa fac hiperstimulare zilele urmatoare din cauza numarului mare de ovocite si ca sa diminuam riscul asta trebuie sa mananc foarte multe proteine si sa beau multe lichide. In ziua 3 (vineri) o sa mai primesc informatii despre embrioni, iar transferul ar trebui sa fie in ziua 5 daca totul merge bine si nu ma hiperstimulez. Sper totusi sa fie totul ok pana duminica. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...