Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

    Yonica, și pe mine m-a amânat dr. pentru ca aveam 3 foliculi. Am schimbat medicul și am avut tot trei foliculi din care au rezultat 3 ovocite.  Am transferat trei embrioni și a rezultat sarcina. 

  Inițial, am început tratamentul cu Menopur, rezultând 3 foliculi, dar spunea dl. doctor ca sunt putini și am oprit procedura. Apoi, celălalt medic, Ispasoiu, mi-a prescris Gonal. 

   Nu-ți pierde speranța! Eu am luat înainte de procedura acid folic, Branca Ursului și am mâncat multe rodii.

Rosesarbu11....ai facut prima stimulare cu Dr. Chicea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Felicitări camyu26! Sper sa ti meargă la fel de bine si pe viitor. Eu una am

reusit sa aduc endometru la 7,2...un perete imi

creste bine iar celălat nu...din cauza aceasta nu creste mai mult...marți o sa fac transferul...sper ca si cu endometru mai micuț cum îl am sa se prindă totuși.bafta multă tuturor in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult, Coamina! Sa dea Dumnezeu sa reușim! Azi m-au sunat și din cei 20 de embrioni, 12 sunt de calitate. Mai am un hop de trecut duminica și am un pic de emoții ca nu știu încă dacă m-am hiperstimulat și cum e endometrul. Dar măcar sunt liniștita ca de data asta avem embrioni de calitate. Doamne ajuta tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camyu26 nu ti face griji si eu am facut o mică hiperstimulare...mi a facut transfer dar din păcate negativ...in perioada accea m a pus sa mananc 3 albușuri pe zi pentru ficat...ajuta pentru hiperstimulare...daca e sa nu faci transferul acum nu ti pierde speranța important este ca ai ce transfera pe viitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Spre bucuria mea totul a mers bine astăzi la transfer! Se pare ca nu m-am hiperstimulat, medicul  nu a văzut lichid in burta, iar ovarele erau mărite, dar in limite normale și endometrul bun de 11cm. Am transferat 2 embrioni și am congelat 6. Sunt foarte fericita ca totul a fost foarte bine pana acum. De marți intr-o săptămâna fac beta hcg. 

Azi am fost mai multe femei cu transferuri și din câte am auzit cam toate am avut și ce congela. Medicul era foarte happy :) Sa speram ca se lasă cu bebei vara asta! :D 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate vreuna dintre voi a citit mai mult pe forumuri sau a trecut prin asta...as vrea sa stiu daca ati auzit de reușite ET cu un endometru de 7 ca al meu...sunt atât de dezamagita cand ma gandesc ca o sa fie al 4 lea transfer si nu am o analiza in plus sau ceva...un an de zile a trecut si ma simt la capătul puterilor...probabil nu sunt singura care se simte asa...dar macar aici stiu ca imi înțelegeți supărările...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Spre bucuria mea totul a mers bine astăzi la transfer! Se pare ca nu m-am hiperstimulat, medicul  nu a văzut lichid in burta, iar ovarele erau mărite, dar in limite normale și endometrul bun de 11cm. Am transferat 2 embrioni și am congelat 6. Sunt foarte fericita ca totul a fost foarte bine pana acum. De marți intr-o săptămâna fac beta hcg. 

Azi am fost mai multe femei cu transferuri și din câte am auzit cam toate am avut și ce congela. Medicul era foarte happy :) Sa speram ca se lasă cu bebei vara asta! :D 

Felicitari camyu26! Asteptam rezultatul pozitiv [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...