Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

GoodLife, am făcut stimulare cu Menopur. Au rezultat trei foliculi de care dl. dr. Chicea nu a fost mulțumit. A doua stimulare am făcut-o cu Gonal. Au rezultat tot trei foliculi, dar buni.

 

Te intrebam pentru ca eu am facut stimularea luna asta cu Rekovelle si s-au dezvoltat tot trei folicului, dar aveam mai multi mici. Cu cei 3 folicului sigur nu am fi avea embrioni de ziua 5. Doctorul spera ca la urmatoarea stimulare sa se dezvolte mai multi [:)], cu doza mai mare si sansele cresc la 50% si speram sa avem si cativa pentru inghetat. Doamne Ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Neața, sunt fete cu tiroidita autoimuna si hipotiroidism care au facut Fiv? Ce tratament vi sa dat la ET , mai am doi embrioni si nu vreau sa-i pierd si pe aceștia

Eu am hipotiroidism autoimun, iar dupa stimulare am avut TSH 3.61 am vrut sa nu fac transferul, dar dr. endocrinolog si dr. I m-au asigurat ca e ok, am luat euthyrox alternativ 125/100.

Dupa transfer continuu Lutinus 3/zi, detrical pentru ca am nivel insuficient de vitamina D, folate pentru ca am o mutatie MHFTR homizigot si aspenter probabil tot pt mutatie si euthyrox.

Ieri la 10 zile de la transfer beta e 106, dr. a zis ca e pozitiv si peste 10-14 zile fac ecografia de confirmare.

 

Credeti ca ar trebui sa mai fac in alta zi beta??? Fetele de la Synevo din SB si CJ deja ma cunosc, au grija de venele mele asa ca ce ziceti, sa mai fac?

 

Am emotii cat China, a fost o perioada atat de intensa emotional, totusi m-am deconectat de toate. Mult succes tuturor, sa ne ajute bunul Dumnezeu sa fim mamici.

 

Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări, Nicolle! Doamne ajuta sa crească beta mare mare. 

Din câte am citit multe fete mai repeta beta hcg. Ea trebuie sa crească in următoarele zile. 

Si eu mai am de așteptat pana marți sa fac analiza și dacă va fi pozitiva cred ca o sa o repet cel puțin o data pana la ecografia de confirmare. Pumnii strânși și Doamne ajuta sa fie totul bine pana la final! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, sunt noua pe acest grup, imi fac curaj sa scriu, am facut FIV  la medpark chisinau, rezerva ovariana scazuta , totusi am avut 4 ovocite , 3 mature si s-au  fertilizat toate 3- avem 3 embrioni. Embriotransfer in ziua 2 dupa punctie, cu 3 embrioni, in final rezultat negativ. pe 27 iulie mi-a venit menstruatia, acum abia imi revin , nu stiu ce nu a mers .. vreau sa incerc fiv 2, si am auzit de dr.Ispasoiu...dar mai astept luna asta si septembrie, va rog sa imi spuneti daca ati facut fiv la sibiu, care este protocolul acolo, eu sunt din Galati si distanta este destul de mare ...multumesc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, sunt noua pe acest grup, imi fac curaj sa scriu, am facut FIV  la medpark chisinau, rezerva ovariana scazuta , totusi am avut 4 ovocite , 3 mature si s-au  fertilizat toate 3- avem 3 embrioni. Embriotransfer in ziua 2 dupa punctie, cu 3 embrioni, in final rezultat negativ. pe 27 iulie mi-a venit menstruatia, acum abia imi revin , nu stiu ce nu a mers .. vreau sa incerc fiv 2, si am auzit de dr.Ispasoiu...dar mai astept luna asta si septembrie, va rog sa imi spuneti daca ati facut fiv la sibiu, care este protocolul acolo, eu sunt din Galati si distanta este destul de mare ...multumesc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiti cumva dupa cat timp vine menstruatia dupa avortul medicamentos??? Eu dupa fiv1 am obtinut o sarcina cu ou clar si am fost nevoita sa fac avort medicamentos. Au trecut deja 30 zile si mie nu mi a venit menstruatia inca!!! Sunt ingrijorata pt ca imi intarzie inceperea procedurii pt fiv2 .

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna fetelor, sunt noua pe acest grup, imi fac curaj sa scriu, am facut FIV la medpark chisinau, rezerva ovariana scazuta , totusi am avut 4 ovocite , 3 mature si s-au fertilizat toate 3- avem 3 embrioni. Embriotransfer in ziua 2 dupa punctie, cu 3 embrioni, in final rezultat negativ. pe 27 iulie mi-a venit menstruatia, acum abia imi revin , nu stiu ce nu a mers .. vreau sa incerc fiv 2, si am auzit de dr.Ispasoiu...dar mai astept luna asta si septembrie, va rog sa imi spuneti daca ati facut fiv la sibiu, care este protocolul acolo, eu sunt din Galati si distanta este destul de mare ...multumesc

 

Bună, Vio!

Depinde de mai multe lucruri, printre care ce fel de protocol va alege dr. I pt tine. Dar în principiu lucrurile se aseamănă. Ceva analize care ar considera că ți-ar lipsi/trebui (nu e musai), apoi tratamentul de stimulare, monitorizări care presupun drumuri, puncție, ET. Ca idee, nu-ți face griji, dr. I tine cont de faptul că venim de departe. Ne cheamă când e absolut necesar, plus că putem comunica și pe email. Răspunde destul de prompt în general. Deci, nu te descuraja! Vorbesc din punctul de vedere al cuiva care tocmai a avut eșec la FIV 3, deci înarmează-te cu optimism. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...