Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Buna fetelor! Dupa 3 transferuri cu cate 2 blastro negative am reusit la transferul cu numarul 4 dupa ce mi-am mutat embrionii de la Polisano la Imed. In sfarsit am beta pozitiva, inca e cale lunga dar am incredere ca o sa fie bine. Nu va pierderi speranta!

Felicitări! Si sarcina usoara!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc Dea18

Sa va spun Si povestea mea Poate va ajuta Si Pe voi...

Aveam 29 de ani Cand am inceput FIV ul, doar probleme cu trompele care erau pline cu lichid Si aderente.AMH foarte foarte bun, analize hormonale bune,endometru bun, am facut Si Doua histeroscopii cu biopsie, uterul curat, am facut Si pachetul complet de trombofilie,Chiar Si testul Era l-am facut in care endometrul a iesit receptiv...NU va mAi spun ca am avut Si 8 blastro toti de calitate A din 10 ovocite fertilizate 8 au ajuns in ziua 5 cu brio...

Sper surprinderea mea Si al lu Domnul Ispasou din 6 embrioni perfecti NU am reusit sa optiunem implantare...

inainte de transferul cu numarul 4 Domnul Ispasoiu mi-a scos trompele de tot din cauza lichidului care se formase din nou, de data Asta avand o cantitate impresionanta, cu dureri mari... Si iata MA ca am reusit doar Dupa ce am eliminat trompele de tot pentru ca le aveam doar clipsate!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări, Georgimih! Mult succes și multă sănătate pana la final!

 

Am făcut si eu beta hcg ieri si a ieșit pozitiv! Sunt foarte fericita ca am reușit pana acum!

Însă de duminica am început sa am scurgeri maronii care se transformau și in rozalii plus dureri ca de menstruatie dar mai ușoare. Așa de tare m-am panicat ca parca vedeam cum se repeta istoria primului fiv. Si totuși in continuare am scurgeri și dureri și beta 124. Medicul Ispasoiu a zis sa măresc doza de progesteron la 4 ovule și sa iau câte un no-Spa când apar durerile. 

Vreau sa mai repet vineri analiza și vedem ce o sa fie. Ar trebui sa se dubleze pana atunci. Doamne ajuta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy felicitari Si tie, exact ASA am patit Si eu in ziua 10 Dupa transfer, progesteronul mi a scazut Si am inceput sa sangerez Si Sa am contractii, I am scris repede Domnului Ispasoiu care mi a raspuns Abia seara, noroc ca am fost inspirata Si am marit doza de progesteron de capul meu Si am luat nospa forte Si un suppzitor usscosin, sangerariile s -au oprit imediat Dupa ce am marit doza de progesteron, Cand mi a raspuns Domnul Doctor mi a zis sa schimb pastilele rosii de la femoston cu cele albe( deci cu progesteron) , Si sa iau in continuare utrogestan de 3 ori pe zi vaginal. Bun... A Doua zi am dozat beta zi progesteronul, beta crescuse perfect Dar progesteronul era la limita Chiar Si cu doza marita, l am contactat Pe domnul Doctor din Nou care mi a marit imediat cu inca 3 pastile de Duphaston. Acuma sunt bine, numai am niciun fel de durere menstruale. Dozeaza progesteronul, NU se stie niciodata, Poate mAi Trebuie crescut cum mi a crescut mie de 2 ori... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgi, mi-am făcut și progesteronul odată cu beta HCG și mi-a ieșit 184ng/ml. E cu mult peste toate intervalele de referință, dar nu știu dacă e suficient pt sarcina. I-am scris medicului sa îmi spună dacă e in regula.

De ieri am început sa îmi pun mai multe ovule cu progesteron și intr-adevăr azi nu am mai avut scurgeri rozalii, doar maronii. Dar am dureri de spate și din când in când de ovare. Nu mi-a dat medicul altceva in afara de Lutinus , clexane și no-Spa pt dureri. Astept sa îmi răspundă medicul si sper in continuare ca o sa fie bine. :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-au transformat in maronii este semn bun, Eu am pus Si uscosin supozitor pt ca NU cedau dureriile de la Nospa forte! Este foarte important SA NU Stai cu dureri, pot fi contractii ale uterului care NU sunt bune.

Si mie din roz Cand s-au oprit s-au facut maro...in curand o SA se opreasca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a răspuns medicul și a spus ca e ok și sa nu îmi fac griji. Cu grijile astea e mai greu, ma străduiesc sa ma relaxez. 

Durerile nu sunt puternice și iau no Spa forte și eu când simt ca trece un timp și nu se opresc. De obicei am dureri in reprize și obosesc foarte repede dacă sa stau mai mult timp in picioare. Iar pana acum scurgerile maronii s-au mai deschis la culoare, sunt mai mult cafea cu lapte. Sper sa fie cum ai spus tu Georgi și sa se oprească. Te pup și mulțumesc pentru sfaturi :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgi, cum esti? Mie mi s-au oprit scurgerile de ieri. Cresterea dozei progesteronului a dat rezultate. Am mai avut ceva dureri ieri si astazi deocamadata sunt bine, fara dureri. 

Am vrut sa merg azi dimineata sa repet analiza beta HCG si nu stiu cum am reusit sa uit de aseara pana dimineata. Plus ca m-am trezit tarziu si mi-am adus aminte dupa ce am ajuns la servici :))). O sa merg maine daca ma ajuta memoria.

Sper ca esti bine Georgi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da camy sunt foarte bine, NU am niciun fel de durere Si Nici spoting! Si Pe mine MA ajutat cresterea progesteronului! Eu NU am mAi vrut SA repet analiza beta pt a numai Sta cu stres Pana vine rezultatul, deocamdata NU am niciun simpton, Decat dureri de sani.

Din Cand in Cand mAi simt o incordare de uter Si iau repede un nospa, Imi e frica SA NU fie contractii.

Cand Ai Eco?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In 20 august mi-am facut programare pentru ecografie. Eu o sa merg la Cluj mai departe. As fi vrut sa o fac in 17 august, dar nu mai erau locuri. E bine si asa. Important e sa nu mai avem scurgeri si dureri.

Durerile mele erau mai mult la spate si in ovare. Probabil ca cele 35 de ovocite isi spun cuvantul la nivelul ovarelor. Dar simt ca lucreaza si bebeii in burtica :))) sper sa fie doi si sa ramana doi. Tu cand mergi la ecografie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...