Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Georgi și eu in 20 August o sa am 5 săptămâni și 5 zile :D 

 

Nicolle, eu merg la Dna Dr. Rotar Daniela din timpul facultății și ea m-a îndrumat către Sibiu și către dl. Dr. Ispasoiu, după ce ne-a făcut toate investigațiile posibile și imposibile. Nu cred ca a rămas vreo analiza nefăcuta. Eu am mare încredere in ea, pentru mine e unul dintre medicii ideali, care își da interesul și simți ca e alături de tine, are multă răbdare indiferent ca sala de așteptare e plină și e in întârziere. Peste tot unde m-a îndrumat și pe mine și pe soțul meu in lupta asta cu infertilitatea, a fost foarte bine. Am prietene care nu rămâneau însărcinate și după ce au fost la ea in câteva luni au rămas gravide. Eu o recomand cu mare drag. 

In Cluj știu ca e mai e renumit ca fiind medic ginecolog și chirurg foarte bun, dl. Dr. Cruciat. Și Dr. Rotar trimite pacienți la el in situațiile de chirurgie mai complicate. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg la Dl Ispasoiu de un an jumate, Niciodata NU am simtit ca Trebuie SA schimb medicul Chiar DacA a durat Ceva Pana am reusit In ciuda varstei mele foarte bune, AMH foarte foarte bun totul Foarte Bine inafara de trompe..

Este foarte important ca medicul SA Iti cunoasca istoricul, SA stie ce Trebuie SA schimbe in protocol..

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr. Ispasoiu e un medic extraordinar. Mi-as fi dorit foarte mult sa merg la el in continuare pt monitorizarea sarcinii, dar e prea departe pt mine, eu fiind din bistrita. Și de aceea aleg sa merg la Cluj pt ca Dna Dr Rotar îmi știe tot istoricul de mulți ani. 

Pt FiV in Cluj nu știu pe nimeni, dacă la asta te-ai referit Nicolle. Dar din moment ce Dna Dr Rotar mi-a recomandat sa merg la Sibiu, înseamnă ca Clujul e mult sub Sibiu din punctul de vedere al Fiv ului. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, as vrea sa va cer un sfat

FIV 1-nereusit

FIV 2- nereusit

ET 1-nereusit

ET 2- nereușit 

Iar dupa toate procedurile am cerut si eu sa ninse spună daca pot face ceva analize care sa imbunătățească șansele...ținând cont ca la noi soțul are probleme, iar mie nu imi creste endometru mai mult de 7,2...va rog datimi un sfat...sa ma

mut la alt doctor, sa continui...chiar nu mai stii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Coamina, cu toate ca eu am reușit la Sibiu, dacă nu mi-ar recomanda și altceva, as merge pentru păreri și in alta parte. 

   Din discuțiile cu alte fete, am înțeles ca doctorul Albu din București este tot foarte bun. Fa-ți o programare ( fiindcă sigur va dura) și vezi ce zice! 

   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr. Ispasoiu e un medic extraordinar. Mi-as fi dorit foarte mult sa merg la el in continuare pt monitorizarea sarcinii, dar e prea departe pt mine, eu fiind din bistrita. Și de aceea aleg sa merg la Cluj pt ca Dna Dr Rotar îmi știe tot istoricul de mulți ani. 

Pt FiV in Cluj nu știu pe nimeni, dacă la asta te-ai referit Nicolle. Dar din moment ce Dna Dr Rotar mi-a recomandat sa merg la Sibiu, înseamnă ca Clujul e mult sub Sibiu din punctul de vedere al Fiv ului. 

 Am fost sambata la ecografia de confirmare, si da avem un bebe, din start doctorul mi-a spus ca imi recomanda un dr. din Cluj-Napoca, mi-a zis in gluma "ca nu mai am ce cauta la el". Nu e adeptul drumurilor si mi-a explicat foarte clar ca am la Cluj peste 140 de dr. care ma pot ajuta.

 

Eu i-am spus ca la Cluj am fost la dr. Hasa Mihaela care m-a ajutat foarte mult cat a putut face ea, apoi cand am epuizat toate posibilitatiile mi-a zis sa merg la un alt nivel, ea il cunoaste pe dr. Ispasoiu si mi-a zis ca am facut alegerea cea buna, dupa aproape un an confirm ca am ales foarte bine. Tot la Cluj am fost si la dr. Ciortea care mi-a spus ca dr. Ispasoiu e the best. 

 

Acum trebuie sa ma decid la care din cei 2 sa merg, sau poate chiar la dr. Rotaru pe care mi l-ai recomandat. Dr. Ispasoiu mi i-a recomandat pe amandoi.

 

Bafta fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost Si eu la ecografia de confirmare a sarcinii, se vede Bine embrionul, miercuri merg SA aud inimioara. Pe mine MA acceptat domnul Ispasoiu SA de ocupe de sarcina pt ca eu sunt din RM Valcea Si 100 km NU ii se pare o distanta mare. 

Eu din 2 in 2 zile am sangerari roz, NU cantitativ Dar atat cat SA MA sperie, medicul NU vede niciun Hematon...am progesteron doza maxima. NU vrea SA Imi opreasca Aspenterul Si eu Cred ca de la el sangerez..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...