Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat...

ultima mentruatie am avut-o in 9 iulie dar eu nu am ciclu regulat ( am sindromul ovarelor polichistice si Anovulatie) . Si azi am facut analiza Beta Hcg si e de 300 . Azi ar fi 6 saptamani...dar mi se pare mică valoarea. Ce părere aveti?

În trecut am mai avut 2 sarcini oprite din evolutie

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Offf Camy... Au mAi fost fete care au sangerat Si Bebe a fost bn... Asteapta ecografia de confirmare Poate totusi...

 

Am fost la ecografie și nu mai am nimic in burtica. Dar totul arata bine, s-a curățat bine uterul, ovarele normale, endometrul ok. O sa-i scriu deseară dr Ispasoiu sa văd ce zice și când pot sa fac transferul cu embrionii congelati. Azi sunt mai bine, Dna doctor de la Cluj m-a încurajat și încep sa sper din nou. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy exista Si o veste Buna in teaba Asta... DacA Ai ramas odata sigur o SA mAi ramai, NU toate sarcinile sunt la fel... Probabil o SA Te lase SA treaca un cm, mie ASA mi a facut de fiecare data, Dupa care poti incerca un Nou et. 

Vreau sa Te intreb DacA Ai avut Ceva gen Aspenter sau Clexane la transferul acesta? Profilul de trombofilie il Ai facut? Eu am avut Aspenter Si banuiesc ca de la el am tot sangerat Pana am pierdut sarcina... In ziua transferului am sangerat ff rau de a trebuit medicul SA astepte SA se opreasca sangerarea pt a fsce transferul. Eu Pana la avort spontan sangeram din 2 in 2 zile, NU abundent Dar sangeram Chiar DacA beta se dubla perfect Si la Eco se vedea sarcina in evolutie Foarte Bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat... ultima mentruatie am avut-o in 9 iulie dar eu nu am ciclu regulat ( am sindromul ovarelor polichistice si Anovulatie) . Si azi am facut analiza Beta Hcg si e de 300 . Azi ar fi 6 saptamani...dar mi se pare mică valoarea. Ce părere aveti? În trecut am mai avut 2 sarcini oprite din evolutie

 

sunt 2 variante... Ori SA oprit, ori Ai ovulat tarziu... Sper ultima varianta. Repeta la 48 ore Si DacA Este dubla Este Bine. Mult noroc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy exista Si o veste Buna in teaba Asta... DacA Ai ramas odata sigur o SA mAi ramai, NU toate sarcinile sunt la fel... Probabil o SA Te lase SA treaca un cm, mie ASA mi a facut de fiecare data, Dupa care poti incerca un Nou et. 

Vreau sa Te intreb DacA Ai avut Ceva gen Aspenter sau Clexane la transferul acesta? Profilul de trombofilie il Ai facut? Eu am avut Aspenter Si banuiesc ca de la el am tot sangerat Pana am pierdut sarcina... In ziua transferului am sangerat ff rau de a trebuit medicul SA astepte SA se opreasca sangerarea pt a fsce transferul. Eu Pana la avort spontan sangeram din 2 in 2 zile, NU abundent Dar sangeram Chiar DacA beta se dubla perfect Si la Eco se vedea sarcina in evolutie Foarte Bine.

Da, am facut pachetul complet de trombofilie si mi-au iesit doua mutatii. Am consultat un hematolog si mi-a zis ca nu sunt trombofilii reale si ca nu exista indicatie de tratament pentru mutatiile respective pentru ca majoritatea populatiei le au. Ea era foarte revoltata pe pachetele astea de trombofilie pt ca doar doua mutatii sunt trombofiliile reale. Cu toate astea am facut Clexane in fiecare seara.

Eu am facut toate analizele posibile, inclusiv cele genetice cromozomiale. Si toate au iesit bine. Si ginecologic sunt bine, fara chisturi, fara probleme la trompe sau endometru.

Deci am multe intrebari la care nu am o sa am raspuns niciodata.

Dna dr de la Cluj considera ca a fost o stimulare prea agresiva (pentru ca am avut 35 de ovocite) si din cauza asta s-ar putea sa fi fost o discordanta intre estrogeni si progesteron. Dar e semn bun ca s-au implantat, ceea ce inseamna ca organismul nu a respins sarcina.

Acum putem sa tot presupunem, motivul adevarat nu avem de unde sa-l stim.

Data viitoare sper sa am un echilibru hormonal mai bun si Doamne ajuta. Pana la urma ce e natural sa se intample, se intampla oricat am vrea noi sa controlam totul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgi, îmi spui te rog de când ai început sa iei tabletele pentru ingrosararea endomentrului? In ce zi al ciclului menstrual? Și cu cât timp înainte de a începe ai vorbit cu dl Dr? 

L-am întrebat pe dl Dr dar nu mi-a zis decât ca trebuie sa astept minim doua luni pana la următorul transfer. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...

Azi am repetat analiza Beta HCG la fix 48 de ore si a iesit 650 , luni era 300.

deci e de bine? E sarcina uterina in evolutie?

Cand credeți ca ar trebui sa ma duc la doctor?

Eu iau Diphaston , Aspenter si Femibion pana ajung la doctor. E bine? Ar trebui sa iau si Utrogestan, sa fiu sigura ..???ca sunt patita cu 2 sarcini oprite din evolutie .

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...