Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Buna...

Azi am repetat analiza Beta HCG la fix 48 de ore si a iesit 650 , luni era 300.

deci e de bine? E sarcina uterina in evolutie?

Cand credeți ca ar trebui sa ma duc la doctor?

Eu iau Diphaston , Aspenter si Femibion pana ajung la doctor. E bine? Ar trebui sa iau si Utrogestan, sa fiu sigura ..???ca sunt patita cu 2 sarcini oprite din evolutie .

Salut, Yulia! E de bine sigur faptul ca s-a dublat beta. Ai putea sa iti faci deja o programare pt ca embrionul ar trebui sa se vada la 6 saptamani, nu stiu daca inimioara se aude acum, dar suna si fa-ti o programare.

Daca nu ai scurgeri maronii, rozalii, nu cred ca e nevoie de progesteron. Dar medicul clar iti va spune ce sa faci. Cel mai bine fa-ti o programare.

Mult noroc iti doresc, sa te ajute Dumnezeu sa fie bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Primele dati am reusit cu inducerea de ovulatie sa raman insarcinata, dar s-au oprit din evolutie la 8 saptamani si 5 saptamani.

Acum am fost plecati in concediu si nu am facut niciun tratament si ...a facut Dumnezeu minunea asta..

Sper sa fie bine   de data aceasta, eu am Sop(sindromul ovarelor polichistice si anovulatie, ciclu neregulat la 2-3 luni ) si soțul are doar 11 % spermatozoizi buni restul sunt cu defecte de cap...

de aceea mi frica. 

Maine mai fac o data Beta HCG si sper sa ma primească dl doctor Ispasoiu deseara la consultatie.

Azi noapte am avut câteva secunde ca o contractie ma durea burta , dar mi-a trecut repede...sper sa nu fi fost nimic grav

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la niciuna din sarcinile anterioare pe care le-am pierdut nu am avut greturi...Si nici acum nu am. Sa fie vreo problema?

Parca acum nu ma mai dor nici sânii . .Ii simt mai plini dar atat

Ai reusit sa ajungi la medic?

Greturile nu sunt un criteriu dupa care sa te poti lua. Sunt multe femei care nu au greturi in sarcina. Sanii in schimb pot fi, dar fiecare organism e atat de diferit incat nu mai poti sa te iei dupa simptome. Incearca sa nu te mai gandesti la ele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am repetat analiza Beta HCG: luni era 300 , miercuri 650 si azi 1360. Deci S-a dublat de fiecare dată.

Azi am facut si analiza de Progesteron si a iesit 128 ( valorile normale pt trimestrul 1 erau între 35- 140), dar cred ca e influentat si de faptul că am luat Duphaston dimineata si seara toata saptamana. Nu credeti?

Deseara ma duc la doctor ...sper sa ma ia dupa programari...

imi e tare frica 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am sunat la clinica si mi s-a spus ca nu consulta dl doctor Ispasoiu dupa programari. Nu stiu ce sa fac...nici nu am apucat sa vb cu el. aveti nr de tel personal sau email?
fertilizare.imed@gmail.com e adresa de mail la care Răspunde Dr. Ispasoiu de la Imed. Stiu ca mai are sau cel puțin avea acum 2 ani când am fost prima data la el, cabinetul la gynmed.ro Acolo găsești număr de telefon și cel mai bine fa-ți o programare la gynmed. Daca nu reusesti nici așa, mai bine caută alt medic care te poate primi mai repede pana ce reusesti sa ajungi la Dr. Ispasoiu. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...