Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut fetelor,

Uffff cam liniste pe forum. Sambata am fost la Sibiu la Dr. Chicea, am inceput tratamentul pentru FIV. Mi-a dat doza de 300 de Gonal [ups]  deoarece am facut in august tratament cu Rekovelle si au ajuns la maturitate doar 3 folicului si acum la ECO s-au vazut doar vreo 10 - 11 folicului......hhhmmmm....dr. mi-a zis ca sunt putini pentru AMH-ul meu de 4 si ceva, dar daca se dezvolta 10 nu ne stresam, daca nu trebuie sa fac nu stiu ce teste de morfologie sau genetica, nu mai stiu exact, ceva de genul asta, nici nu l-am intrebat prea multe despre aceasta analiza pentru ca sunt optimista ca o sa fie bine, chiar daca nu o sa fie f multi important este sa fie de calitate. Miercuri merg la control sa vedem ce fac zapacitii de folicului [:)] sper ca si-au facut de cap si s-au dezvoltat .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna ziua, sunt noua pe acest forum...urmeaza sa incep procedura pt primul fiv, momentan sunt la stadiul de analize. Imi puteti spune cu ce se incepe, am inteles ca prima luna se iau anticonceptionale?

 

Bună!

Nu e musai să iei contraceptive. Medicul va stabili care este cel mai potrivit tratament pentru tine, în urma rezultatelor analizelor. În plus, cu ce începi, depinde și de ce fel de protocol, lung sau scurt, va alege. Baftă! Să ne aduci vești bune :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Goodlife sper sa fie bine si sa ai o producție f buna...am început si eu tratamentul pentru ET 5...dar se pare ca endometru meu nu vrea sa crească mai milt decât 7,2....eu una am obosit si cred ca o sa renunt...un an si de cand luna de luna merg la doctor si nimic...bafta multă tuturor!

Coamina.....Multumesc, Doamne Ajuta!

......Eu sunt f incantata de cei de la Sibiu si am recomandari de la alte fete care au reusit la ei, dar eu in locul tau as mai cere o parere de la alta clinica.....poate au ei un alt tratament, macar incerci.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...