Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Am facut ieri punctia, am avut 16 ovocite din care s-au fecundat 6, 2 din FIV si 4 din ICSI. Ma suna marti sa ma anunte cati mai sunt si calitatea lor. Important este ca fac transfer de ziua 5 [il] Ufffff emotii mari [fri] Sper sa imi ramana si ceva pentru congelat. Sa aveti o duminica placuta si sper sa ne auzim cat de curand cu vesti bune [bib]

 

Tin pumnii SA ajunga cu Bine in ziua 5! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor! 

Dupa ce am pierdut sarcina la Doua Luni am inceput FIV 2 

Chiar DacA am avut un tratament mAi mare ca la FIV 1 NU am prins o Luna Buna Si astfel am avut Decat 7 ovo mature.... Medicul MA intrebat DacA vreau SA opresc stimularea Dar NU am vrut.

am avut noroc Si s-au fertilizat 4 Prin Icsi Si toti 4 au ajuns la blastro 

Am transferat 2 Si Azi sunt a 3 a zi Dupa transfer. 

Problema Este ca Azi au inceput dureriile de menstruatie, arsuri in uter Si contractii care NU cedeaza Nici cu nospa, Nici cu supozitoare uscosin.

Poate nu este nicio problema, dar suna la clinica si vorbeste cu dr. sa iti spuna ce sa faci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! 

Dupa ce am pierdut sarcina la Doua Luni am inceput FIV 2 

Chiar DacA am avut un tratament mAi mare ca la FIV 1 NU am prins o Luna Buna Si astfel am avut Decat 7 ovo mature.... Medicul MA intrebat DacA vreau SA opresc stimularea Dar NU am vrut.

am avut noroc Si s-au fertilizat 4 Prin Icsi Si toti 4 au ajuns la blastro 

Am transferat 2 Si Azi sunt a 3 a zi Dupa transfer. 

Problema Este ca Azi au inceput dureriile de menstruatie, arsuri in uter Si contractii care NU cedeaza Nici cu nospa, Nici cu supozitoare uscosin.

Poate nu este nicio problema, dar suna la clinica si vorbeste cu dr. sa iti spuna ce sa faci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor! Dupa ce am pierdut sarcina la Doua Luni am inceput FIV 2 Chiar DacA am avut un tratament mAi mare ca la FIV 1 NU am prins o Luna Buna Si astfel am avut Decat 7 ovo mature.... Medicul MA intrebat DacA vreau SA opresc stimularea Dar NU am vrut. am avut noroc Si s-au fertilizat 4 Prin Icsi Si toti 4 au ajuns la blastro Am transferat 2 Si Azi sunt a 3 a zi Dupa transfer. Problema Este ca Azi au inceput dureriile de menstruatie, arsuri in uter Si contractii care NU cedeaza Nici cu nospa, Nici cu supozitoare uscosin.
 

eu una am evitat sa i au vre o pastila...si eu am dureri de ovare si de spate...poate e un semn bun totuși...simptome poti sa ai si de la tratamentul pe care îl iei...eu zic sa vb cu doctorul si sa renunți la alte pastile! Bafta multă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

eu una am evitat sa i au vre o pastila...si eu am dureri de ovare si de spate...poate e un semn bun totuși...simptome poti sa ai si de la tratamentul pe care îl iei...eu zic sa vb cu doctorul si sa renunți la alte pastile! Bafta multă!

 

Medicul mi-a dat voie SA iau la dureri Nospa Si supozitoare.

mult noroc Si tie!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Goodlife iti țin pumnii!!!! O sa fie bine!!! Daca considerau ca e riscant sa i tina ti i ar fintrasferat...iti spun din propria experiența!

La asta m-am gandit si eu, pentru ca duminica cand m-au sunat mi-au zis ca facem transfer de ziua 5 si ieri mi-au zis ca cei 3 ramasi au toate celulele si sunt de calitate, deci speram sa rezite toti trei pana maine la ora 14:00 [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...