Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Salut fetelor, Am facut transferul azi la ora 14, am transferat 2 embrioni din ICSI si pe cel din FIV l-am congelat [il] . A fost grea decizia daca sa transferam unul sau doi. Doamne Ajuta! Coamina si georgimih1987 voi ce faceti, ceva vesti?

buna... deci transfer pe 24.10 orele 16...pe 30.10 la orele 4:30 primul test de sarcina ultrasensitiv a doua linie pala...am facut beta rezultat 32,3...pe 2.11 cand trebuia sa fac beta rezultat 177...❤️❤️❤️❤️

Pot sa va spun ca la al 5 ET chiar am avut simptome ca sunt gravida ...balonare, oboseala iar pe 29.10 stări de greață...dupa părerea mea nu este nevoie sa stai atâtea zile sa faci beta! Poate la unele persoane se prinde mai greu, poate nu am simptome...dar eu una m am simțit mai rau pana sa aflu de rezultat.

goodlife iti țin pumnii si din tot sufletul sper sa vi cu un beta mare!!! Bafta multa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Comina felicitari!!! 

Eu sunt daramata. M am trezit Azi cu dureri Mari de cm, si Cred ca cu o infectie urinara groaznica, am stat numai la toaleta de Ieri seara... Cred ca de la aplicatorul de la lutinus... MA doare uterul cu tot cu ovare Si vezica... 

Am facut Azi un test ultrasensibil, a 7 a zi de la et Si e cat se Poate de negativ...Deja este al 5 lea transfer  a cate 2 embrioni :(  

la al 4 lea transfer unde am optinut sarcina am luat de capul meu prednisoon Si am optinut singura mea  sarcina, cum am oprit prednisoon ul cum am pierdut o la 6 saptamani

Domnul Ispasoiu da imunosupresoare la transferuri gen metrol, prednisoon, Intralipid?? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

buna... deci transfer pe 24.10 orele 16...pe 30.10 la orele 4:30 primul test de sarcina ultrasensitiv a doua linie pala...am facut beta rezultat 32,3...pe 2.11 cand trebuia sa fac beta rezultat 177...❤️❤️❤️❤️

Pot sa va spun ca la al 5 ET chiar am avut simptome ca sunt gravida ...balonare, oboseala iar pe 29.10 stări de greață...dupa părerea mea nu este nevoie sa stai atâtea zile sa faci beta! Poate la unele persoane se prinde mai greu, poate nu am simptome...dar eu una m am simțit mai rau pana sa aflu de rezultat.

goodlife iti țin pumnii si din tot sufletul sper sa vi cu un beta mare!!! Bafta multa

Coamina felicitari!!!!  [bib]  Ma bucur tare mult pentru tine. Tu cati embrioni ai transferat? Cand mergi la ECO?

Simt si eu ceva prin burtica, usoare dureri, dar nimic de speriat, sper ca este bine ca simt ceva pe acolo. Doamne ajuta un beta pozitiv si la mine. Simt ca o sa fie bine, dar mai am de asteptat pana pe data de 10, sa vedem daca am rabdare pana atunci sau imi fac un beta mai devreme.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Comina felicitari!!! 

Eu sunt daramata. M am trezit Azi cu dureri Mari de cm, si Cred ca cu o infectie urinara groaznica, am stat numai la toaleta de Ieri seara... Cred ca de la aplicatorul de la lutinus... MA doare uterul cu tot cu ovare Si vezica... 

Am facut Azi un test ultrasensibil, a 7 a zi de la et Si e cat se Poate de negativ...Deja este al 5 lea transfer  a cate 2 embrioni :(  

la al 4 lea transfer unde am optinut sarcina am luat de capul meu prednisoon Si am optinut singura mea  sarcina, cum am oprit prednisoon ul cum am pierdut o la 6 saptamani

Domnul Ispasoiu da imunosupresoare la transferuri gen metrol, prednisoon, Intralipid?? 

Uffff imi pare tare rau, dat totusi asteapta sa faci beta, tu la ce dr esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va Multumesc din suflet! Fetelor eu una cred ca nu e vb cu ce doctor facem transferul,,,si eu mi am pus întrebarea aceasta pana sa fac ultimul transfer...dar exact cum mi s a spus, nu exista un șablon ca sa reușim...este vorba de ffff multă perseverenta...nu va pierdeți speranța!!!! Eu una tura aceasta nu a fost zi sa nu plec de la doctor numai plângând si dezamagita spunând ca e ultima data cand o sa fac...sau cel putin iau pauza un an...acum sper din suflet sa fie totul bine pana la

sfarsit...peste zece zile trebuie sa ma duc la control...ce mai pot spune ca acum nu am

nici cea mai mică simptome si de stresata mai fac câte un test

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Va Multumesc din suflet! Fetelor eu una cred ca nu e vb cu ce doctor facem transferul,,,si eu mi am pus întrebarea aceasta pana sa fac ultimul transfer...dar exact cum mi s a spus, nu exista un șablon ca sa reușim...este vorba de ffff multă perseverenta...nu va pierdeți speranța!!!! Eu una tura aceasta nu a fost zi sa nu plec de la doctor numai plângând si dezamagita spunând ca e ultima data cand o sa fac...sau cel putin iau pauza un an...acum sper din suflet sa fie totul bine pana la

sfarsit...peste zece zile trebuie sa ma duc la control...ce mai pot spune ca acum nu am

nici cea mai mică simptome si de stresata mai fac câte un test

Sunt de aceeasi parere cu tine coamina, nu conteaza cu ce doctor faci transferul, important este sa nu ne pierdem speranta....o sa fie bine pana la starsit  [il]  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


Va Multumesc din suflet! Fetelor eu una cred ca nu e vb cu ce doctor facem transferul,,,si eu mi am pus întrebarea aceasta pana sa fac ultimul transfer...dar exact cum mi s a spus, nu exista un șablon ca sa reușim...este vorba de ffff multă perseverenta...nu va pierdeți speranța!!!! Eu una tura aceasta nu a fost zi sa nu plec de la doctor numai plângând si dezamagita spunând ca e ultima data cand o sa fac...sau cel putin iau pauza un an...acum sper din suflet sa fie totul bine pana la sfarsit...peste zece zile trebuie sa ma duc la control...ce mai pot spune ca acum nu am nici cea mai mică simptome si de stresata mai fac câte un test

 

Coamina numai face teste ca Te stresezi inutil! Asteapta Eco...

eu Cand am optinut sarcina pana la testul beta am avut stari de rau greata, de Toate... Brusc au disparut orice fel de simptom... La fel faceam teste incontinuu SA Stiu ca e acolo Si Cand am fost peste 10 zile la Eco se vedea Si saculetul Si embrionul...

Streul NU mi a facut Bine Pana la urma NU a fost bine 

Mi a raspuns Medicul de dimineata Si mi a dat antibiotic... Odata cu usturimiile au trecut Si simptomele de cm...Recunosc ca testul de pipi l-am facut Dupa ce am petrecut toata noaptea la toaleta deci NU mA pot increde 100 la 100 in el.

As mAi avea o speranta mica Maine la beta 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coamina numai face teste ca Te stresezi inutil! Asteapta Eco...

eu Cand am optinut sarcina pana la testul beta am avut stari de rau greata, de Toate... Brusc au disparut orice fel de simptom... La fel faceam teste incontinuu SA Stiu ca e acolo Si Cand am fost peste 10 zile la Eco se vedea Si saculetul Si embrionul...

Streul NU mi a facut Bine Pana la urma NU a fost bine 

Mi a raspuns Medicul de dimineata Si mi a dat antibiotic... Odata cu usturimiile au trecut Si simptomele de cm...Recunosc ca testul de pipi l-am facut Dupa ce am petrecut toata noaptea la toaleta deci NU mA pot increde 100 la 100 in el.

As mAi avea o speranta mica Maine la beta 

Giorgi.....ne dai ceva vesti bune??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...