Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

Da suntem bine...doar ca trebuie sa stam la pat...am avut careva scurgeri joi si m am speriat destul de rau, am fost la spital...Pana la 12 săptămâni mai mult repaus la pat!

Important este ca sunteti bine....o sa vezi ca o sa fie bine. Stai linistita in pat si cat mai putine ganduri si incearca sa te gandesti ca o sa fie bine, pentru ca psihicul este f important. Este sarcina gemelara? [bib]  [bib]  O sa iti ajute Doamne Doamne sa fie bine [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Da goodlife din Fericire avem doua inimioare care bat!!! Voi ce mai faceți?

[il]  [il] ce mult ma bucur [bib]  [bib] sa fiti sanatosi si sarcina la termen...daca te gandesti  ca o sa fie bine asa o sa fie...deci a meritat asteptarea [flo2]  Noi suntem bine....asteptam sarbatorile si anul viitor transferam embrionul inghetata si speram sa fie cu noroc si la noi. Ma tot gandeam sa imi mai fac ceva analize [batcap] dar nu mai fac nimic pana anul viitor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Goodlife eu zic sa mergi pe mâna doctorului.daca unele persoane si au facut niște analize si atunci au rămas însărcinate sa fi convinsă ca doctorul ii schimbase tratamentul fără sa vadă analizele.parerea mea. Ai încredere in el ca totul o sa fie bine. 

Asa ma gandesc si eu, sa merg pe mana doctorului, el stie mai bine ce este de facut. Si endocrinoloaga mea mi-a zis sa iau o pauza de la analize. Multumesc frumos pentru sfat. Sa aveti grija [bib]  [bib] [flor]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut Si eu histeroscopia, a 3 a la numar. NU a gasit nimic Dar Medicul a decis SA curete Pe acolo Si mi a dat tratament cu abtibiotic 21 de zile ca Si cum as avea endometrita... Probabil a mAi avut cazuri in care NU se vedea la histero iar Dupa tratament a fost ok. 

Mi a mAi zis ca la urmatorul transfer o SA primesc un tratament cu tot arsenalul SA excludem orice varianta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne A

 

Am avut Si eu histeroscopia, a 3 a la numar. NU a gasit nimic Dar Medicul a decis SA curete Pe acolo Si mi a dat tratament cu abtibiotic 21 de zile ca Si cum as avea endometrita... Probabil a mAi avut cazuri in care NU se vedea la histero iar Dupa tratament a fost ok. 

Mi a mAi zis ca la urmatorul transfer o SA primesc un tratament cu tot arsenalul SA excludem orice varianta.

Doamne Ajuta sa fie cu noroc urmatorul transfer, de fapt trebuie sa fie.... pana atunci sa te gandesti la lucrurile frumoase din viata ta....din pacate noi acum nu vedem si nu ne gandim decat la copii [batcap] si uite asa trece viata pe langa noi [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Doamne A Doamne Ajuta sa fie cu noroc urmatorul transfer, de fapt trebuie sa fie.... pana atunci sa te gandesti la lucrurile frumoase din viata ta....din pacate noi acum nu vedem si nu ne gandim decat la copii [batcap] si uite asa trece viata pe langa noi [fal]

 

cam asa este...numai la asta ne gandim..

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

urmaresc acest forum de vreo 4luni de zile si am decis sa ma inscriu pt ca am vazut ca sunteti o comunitate in adevaratul sens al cuvântului.

Deocamdata pentru noi este prima data cand am mers la o consultatie la d nul dr.Ispasoiu si ne a dat sa ne facem un set de analize,primele fiind cele de genetica pt infertilitatea masculina.La noi problema este cu spermograma si atunci dr.ul ne a recomandat ICSI.

Mai este cineva la care cauza a fost spermograma, dar au reusit cu ICSI?

 

@ Mateika24 cum mai esti?

Multumesc mult,

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Si eu sunt noua pe acest forum, insa va urmaresc activitatea si discutiile din luna iulie. Tot atunci am apelat si la Dl. Dr. Ispasoiu pentru FIV Icsi (problema fiind din partea soțului) si m-am gandit ca e timpul sa va impartasesc experienta prin care am trecut si poate sa va ridic moralul celor care nu ati reusit pana acum. Din fericire pentru noi prima experienta a fost cu un rezultat pozitiv si acum sunt insarcinata in 20 saptamani, bebe este bine, se dezvolta asa cum trebuie si nu am avut nicio problema pe tot parcursul tratamentului. Nu am avut nici dureri, nici disconfort in timpul tratamentului. Atat in timpul punctiei cat si in timpul transferului de embrioni Dl. Dr s-a purtat exemplar si mi-a oferit incredere ca totul o sa fie bine. Au fost ceva probleme neasteptate la mine pt ca am avut foliculi dezvoltați pe ovarul drept si foarte multi mai mici pe ovarul stang si chiar daca in urma punctiei au rezultat 26 foliculi, au rezultat 17 embrioni dar in ziua 5 de transfer au ramas doar 2 care mi-au fost si transferați. Au urmat 10 zile in care am așteptat rezultatul HCG, insa eram foarte sigura ca nu sunt insarcinata, pentru ca nu aveam niciun simptom si nu simteam nimic din ceea ce tot citeam ca ar tb sa simt. Prima data am facut un test de sarcina in ziua a 7 cu rezultat negativ si deja ma resemnasem cu gandul ca nu sunt gravida, iar testul de sange l-am facut doar pentru ca trebuia sa-i trimit rezultatul Dl.Dr pe email.Nu cred ca mai este nevoie sa va spun ce bucurie imensa am simtit cand am vazut rezultatul testului, l-am facut la urgenta dimineata la 9 si la 11 il aveam pe e-mail. In ziua transferului de embrioni am fost in salon cu inca 2 fete, iar cu una din ele am tinut legatura, a reusit si ea tot cu primul FIV si de atunci discutam mereu si ne impartasim trăirile. Nu o sa ma opresc la primul bebelus si sigur peste 2 ani o sa apelam iar pentru un nou Fiv. Sper ca tot ce am scris sa va dea speranta si curaj, cu siguranta o sa reusiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...