Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Felicitări, Georgi! Ma bucur ca ai reușit din prima și ca sunteți bine!

Și eu am făcut al doilea fiv in aceeași perioada cu tine și am transferat doi blastocisti, dar am pierdut sarcina la trei săptămâni.  Incerc sa iau partea buna a lucrurilor și ma bucur ca embrionii s-au implantat, ceea ce înseamnă ca organismul meu funcționează cum trebuie. Mai avem 6 embrioni congelati și sper sa avem noroc la transferul următor. 

Si la noi spermograma e foarte slaba și ma tot macină gândul ca poate doar icsi nu e suficient pentru noi. Având in vedere ca am avut multe ovocite bune și mulți blastocisti rezultați, dacă nu o sa reușim la următoarele trei transferuri, ma gândesc ca poate spermatozoizii selectati nu sunt sanatosi din punct de vedere genetic, iar IMSI cred ca ne-ar creste șansele sa reușim. Sper totuși sa nu fie nevoie sa ajungem acolo pentru ca din câte știu, IMSI nu se face la noi in țara și ar fi mai complicat. Oricum nu renunț și o sa facem tot ce putem ca sa ne împlinim visul. Restul tine și de noroc și de ce plan are Dumnezeu cu noi. :) 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata fetelor.

Va urmaresc de cateva luni bune si vreau sa va felicit pentru sprijinul si incurajarile oferite.

Acum o luna am fost si noi la o prima discutie cu domnul doctor I. Florin. Problema noastra este la sotul meu si am primit sa facem setul de analize genetice pentru el iar astazi mergem cu rezultatul sa vedem ce avem de facut mai departe.

O zi frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...