Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Buna fetelor,

Am o intrebare, ce înseamnă Pachet complet de trombofilie? Este ultimul set de analize din lista data de d.nul Dr.Pentru ca ma uit la diverse clinici si vad ca au analize diferite la acest pachet.

Voi unde ati facut aceste analize?

Multumesc

Salut! Eu am facut pachetul cu 9 mutatii ca fiind pachetul complet de trombofilie.

Eu am facut la Genetic Center din Cluj. Iti pun mai jos link-ul site-ului lor si ce pachet am facut.

 

https://www.geneticcenter.ro/analize-genetice/ginecologie/pachete-de-analize-genetice-pentru-evaluarea-unor-mutatii-trombofilice-factori-importanti-de-risc-pentru-avortul-spontan-si-pentru-alte-complicatii-obstetricale

 

Pachet E pentru trombofilii ereditare -9 mutatii -sange (EDTA)

- Factor V Leiden

- Factor V 4070 A>G (haplotipul HR2)

- Factor II (protrombina) G20210A

- PAI-1 4G/5G

- Factor XIII Val34Leu

- Fibrinogen -455 G>A

- GP IIb/IIIa (Glicoproteina IIb/IIIa) L33P

- MTHFR C677T si MTHFR A1298T

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Goodlife, nu cred ca afectează implantarea. Adică sper sa nu afecteze dacă nu scap de el. Din câte am citit singurul risc e ca se poate transmite la copil La naștere și se administrează in timpul travaliului un antibiotic pt a împiedica transmiterea. Dacă bebelușul se infectează, se poate sa facă ceva boli destul de grave. 

Mie Dna Dr de la Cluj mi-a dat Amoxicilina (mi-a făcut și antibiograma), flucovim și ovule Macmiror complex. O sa merg din nou la un control in Decembrie și îți spun dacă aflu ceva. Eventual o sa îl întreb și pe dl Dr Ispasoiu dacă va fi cazul. 

Eu sper sa scap de el, ca as vrea sa elimin orice fel de risc la următorul transfer. 

Multumesc! Cica streptocoul B este destul de frecvent la gravide.

 

In ianuarie sau in februarie o sa transferam si noi embrionul ramas si sper sa fie cu noroc [:)] .

Doamne Ajuta sa fie cu noroc la toate [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Eu sunt ziua 3 după transfer .Am reușit sa transferam 2 blasto înghețați care au rezistat fb ....problema mea este endometru cea ce e ciudat ca Iuna Iulie nu au vrut sa îmi facă Fet ca au zis ca am endometru subțire ,eu notandu-mi de fiecare data perioada și endometru .Am ajuns la concluzia ca mi-au făcut transferul pe un endometru mai subțire 7.2 decât am avut in Iulie .Phhh nici nu stiu dacă pot sa îmi fac vreo speranța ,sincer am senzația ca sau cam grăbit fiind și sf de an....dar Doamne ajuta 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, ne au iesit toate analizele de genetica ok , i-am trimis rezultatele dn- lui dr. Si mi a zis sa fac si pachetul de trombofilie la Genetic Center.Deci probabil la anul o sa incepem si noi procedura.

O sa va tin la curent cu ce va mai fi si va tin pumnii celor care asteptati vesti frumoase!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putut sa ma abțin așa ca am făcut azi ..ziua 6 după FET un test de urina care a ieșit slab slab pozitiv ....teoretic  doar dacă îl țineai intr-o poziție se vedea slăbuț a doua linie ....m-am dus la soțul meu sa ii arat ca ma gândeam deja ca îmi imaginez eu totul ...si el a văzut fff slab așa ca m-am hotărât sa fac din sânge : valoarea fiind de 9,87  [:)] extrem de devreme ...repet luni .Acum Doamne ajuta ... [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...