Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

Buna fetele, revin după cca un an, am incercat primul fin la IMed cu Ispașoiu, rezultatul 4 embrioni care nu s-a prins nici unul.

In vara asta am luat-o de la capat dar la Columna Medical cu dr Corina Manolea si au rezultat tot 4 embrioni  dar am pus decat unu la et fresh de ziua 5, acum am 15 săptămâni si deja misca de cateva zile, inca nu stiu sexul dar sunt ok, am o sarcina ușoară! Am preferat sa dau ceva mai mult dar rezultatul cu brio! Va urez si voua succes ! Toate cele bune!

 

Felicitari si sarcina usoara! [flo2]  [bib]

Cred ca totul depinde si de noroc [:)]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Camyu,cum a fost azi?ce ti a spus dr ul? La imed cat costa tratamentul de stimulare,poate spune cineva cu aproximație? Mersi

 

Salut! A fost bine. Am început tratamentul de îngroșare a endometrului cu femoston. Miercurea viitoare merg la control. 

 

Referitor la tratamentul de stimulare, pe mine in Iulie 2018 m-a costat pana in 4000 lei (am făcut 9 zile de pergoveris o doza pe zi și la final Ovitrelle) mai puțin fata de primul fiv in 2017 care m-a costat undeva la 6000 lei (am făcut orgalutran și gonal cate o doza pe zi din ambele și Ovitrelle la final). Deci diferă in funcție de ce tratament primesti, de cum reacționezi la el pt ca poate sa îți crească sau sa îți scadă dozele pe parcursul tratamentului. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetele, revin după cca un an, am incercat primul fin la IMed cu Ispașoiu, rezultatul 4 embrioni care nu s-a prins nici unul. In vara asta am luat-o de la capat dar la Columna Medical cu dr Corina Manolea si au rezultat tot 4 embrioni dar am pus decat unu la et fresh de ziua 5, acum am 15 săptămâni si deja misca de cateva zile, inca nu stiu sexul dar sunt ok, am o sarcina ușoară! Am preferat sa dau ceva mai mult dar rezultatul cu brio! Va urez si voua succes ! Toate cele bune!

 

Felicitari!!! Ma bucur mult ca ai reușit și ca ai găsit medicul potrivit pentru tine! Sarcina ușoară in continuare și multă sănătate! 

Încă mai sper ca o sa am și eu noroc la transferul asta. O sa văd in curând ce va fi. :)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, tratamentul asta nu l am luat in calcul.

Dar altfel nu avem cum,deci asta e.Inteleg ca pastilele pt chestia asta sunt f scumpe.

Unde se gasesc la un pret cat mai bun?

Multumesc frumos pentru raspunsuri

Din pacate nu se aplica nicio reducere deca ai card la farmacie ....eu le-am cumparat de la farmacia Catena, acolo aveau cel mai bun pret. Dar cum zicea si Lilica78 le-am cumparat imediat de la farmacia de langa clinica, nu merita sa risti sa pleci fara ele, de ex. in Brasov nu le gaseam, sunt medicamente f scumpe si nu le aduc toate farmaciile, in principiu farmaciile care se afla pe langa clinic de infertilitate aduc aceste medicamente. Cunosc fete care au platit intre 3000 lei si 4500 lei pe tratament. Eu am avut tratament cu doza f mare pentru 12 zile [batcap]. La mine nu cresteau foliculii, asta a fost problema, deci difera de la persoana la persoana, in functie de cum reactioneaza la tratament. 

 

Doamne Ajuta sa vina bebe la toate! [il]

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...