Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Goodlife, nu am mai făcut nimic. Ne-am oprit pt ca nu i-a placut Dr ului aspectul endometrului. Grosimea era buna, dar nu avea aspect corespunzător și mi-a dat alt tratament, care nu prea îmi convine, cu Duphaston și Medrol și astept menstruația din Februarie, apoi iau din nou Femoston si o sa merg la control prin ziua 12 de CM. Medrolul e un medicament cu multe efecte secundare și de asta sunt un pic suparata. Am intrat intr-o stare destul de proasta pt ca nu ma așteptam sa nu fac transferul luna asta și cu atât mai mult ca la ultimele controale ecografice din Decembrie și Ianuarie, endometrul meu arata bine. Și nu înțeleg ce s-a întâmplat acum. Poate ca femostonul nu e ok pt mine, poate am nimerit o luna mai proasta. Habar nu am. Medicul nu m-a lămurit de ce s-a întâmplat așa. Din păcate nu am alta alternativa decât sa fac ce îmi spune medicul și sa merg înainte.

 

 

Camy si eu tot pe 13 am avut prima eco, lunea eram in ziua 3 de cm. Am inceput tratamentul si joi am transferul, am endometrul peste 9 trilaminar. Mi sa intamplat si mie la un ciclu menstrual sa nu fac transfer din cauza endometrului care nu era trilaminar. Din pacate se intampla dar nu toate luniile sunt la fel, cu siguranta data viitoare va fi bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Camy si eu tot pe 13 am avut prima eco, lunea eram in ziua 3 de cm. Am inceput tratamentul si joi am transferul, am endometrul peste 9 trilaminar. Mi sa intamplat si mie la un ciclu menstrual sa nu fac transfer din cauza endometrului care nu era trilaminar. Din pacate se intampla dar nu toate luniile sunt la fel, cu siguranta data viitoare va fi bine
Sper sa fie așa, Georgi. Multu :*

Mult, mult noroc pe joi! Doamne da sa fie acel moment perfect și bun pt transfer!  [flor]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sper sa fie așa, Georgi. Multu :* Mult, mult noroc pe joi! Doamne da sa fie acel moment perfect și bun pt transfer! [flor]

 

Sigur va fi! Ai incredere! Nu este tocmai placut sa amani un transfer :( stiu cum este, dar pe endometru care nu este trilaminar sanse nu prea sunt de reusita... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Georgimih, ce tratament ti a dat si cat te a costat? De cate ori ai fost la consultatie in timpul tratamentului? Esti tot din Sibiu? Multumesc pentru raspunsuri

 

Eu fac transfer cu embrioni congelati, tratamentul pentru pregatirea endometrului nu este asa scump: iau Medrol, femostone, oestrogel, aspenter si femibion. Am fost de 3 ori pt monitorizare si joi am transferul. Este al 6-lea transfer pe care il fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac transfer cu embrioni congelati, tratamentul pentru pregatirea endometrului nu este asa scump: iau Medrol, femostone, oestrogel, aspenter si femibion. Am fost de 3 ori pt monitorizare si joi am transferul. Este al 6-lea transfer pe care il fac.

Georgimih1987.... Doamne Ajuta! Iti tin pumnii sa se prinda bebita [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...