Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi clinica mi’a dat 2 vesti, una buna una mai putin buna... toti cei 9 sunt inca acolo, darrr sunt slabuti :( mi sa spus ceva cum ca contin ser cam mult, nu toti dar majoritatea, ceea ce ii face sa recomande transfer de ziua 3. Sunt putin trista, mi’as fi dorit mult sa ajunga in ziua 5 macar 4... dar asta e :) speram, nu? Daca cineva a mai fost in situatia asta, cu ovocite slabute si transfer de ziua3 cu success... mi’ar prinde bine niste povesti pozitive! va pup! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lorry, mie mi-a zis dr ca analizele sunt valabile 6 luni. Sper sa se resoarba chistul cat mai repede sa pot incepe trat de stimulare...of atatea piedici, astepti luni de zile cu programarea, apoi nu sunt bune analizele, tratamente, acuma chistul, iar tratament...de aproape 4 ani ne luptam cu infertilitatea. Ce sa zic, sa ne ajute Dumnezeu sa ne tinem si noi puiutii in brate cat de repede. DOAMNE AJUTA!!!

Biuta stiu cum e...la fel si eu tot asa mergem cu un plan si tot piedici...ba trebuia sa ia sotul 3 luni profertil, ba repeta analize, tratament, hematolog,acum iau ac...eu prin 20 feb ar trebui sa ajung la eco...e greu si sa ai rabdare, dar nu avem de ales.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca a facut cineva dintre voi histeroscopie, imi poate spune si mie cum e? Poti pleca acasa in aceeasi zi sau e nevoie de mai multe zile? Sunt ceva contraindicatii dupa? Si unde ati facut, la clinica sau la Spitalul Judetean? Multumesc mult si va doresc sa vi se implineasca la toate dorinta cat mai repede! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Azi clinica mi’a dat 2 vesti, una buna una mai putin buna... toti cei 9 sunt inca acolo, darrr sunt slabuti :( mi sa spus ceva cum ca contin ser cam mult, nu toti dar majoritatea, ceea ce ii face sa recomande transfer de ziua 3. Sunt putin trista, mi’as fi dorit mult sa ajunga in ziua 5 macar 4... dar asta e :) speram, nu? Daca cineva a mai fost in situatia asta, cu ovocite slabute si transfer de ziua3 cu success... mi’ar prinde bine niste povesti pozitive! va pup!

 

Alamor, cum ești? Ai făcut transferul? :*

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Alamor, cum ești? Ai făcut transferul? :*

 

Da am facut in 2februarie... sunt putin suparata, se pare ca ovocitele mele nu au un material genetic prea bun... din cele 9 ramase doar 1 arata ok, am transferat 3 cu speranta ca macar 1 sa ramana cu noi... dar vor urma analize genetice dupa, care ma sperie putin... mi sa spus ca si daca raman insarcinata trebuie analize la bebe sa vedem daca e ok si poate fi pastrat  [ups]  si daca nu raman analize la mine sa vedem daca a fost doar o luna proasta sau trebuie sa ne oprim si sa apelam la altele... offf ... urmeaza niste zile grele acum, dar vom vedea 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da am facut in 2februarie... sunt putin suparata, se pare ca ovocitele mele nu au un material genetic prea bun... din cele 9 ramase doar 1 arata ok, am transferat 3 cu speranta ca macar 1 sa ramana cu noi... dar vor urma analize genetice dupa, care ma sperie putin... mi sa spus ca si daca raman insarcinata trebuie analize la bebe sa vedem daca e ok si poate fi pastrat [ups] si daca nu raman analize la mine sa vedem daca a fost doar o luna proasta sau trebuie sa ne oprim si sa apelam la altele... offf ... urmeaza niste zile grele acum, dar vom vedea

Off...draga mea! Cate aspecte imprevizibile pot aparea...  E destul de delicat, din cate spui. Bafta multa si sa auzim de bine!  M-am alaturat si eu voua de curand, iar faptul ca suntem toate animate de aceeasi dorinta si ca putem interactiona aici, parca imi imi da curaj si putere sa sper si sa merg mai departe. De cand v-am descoperit, intru de cateva ori pe zi sa vad ce se mai discuta. M-as bucura sa aud de cat mai multe reusite pentru ca asta m-ar ajuta sa sper ca intr-o zi mi se va indeplini si mie visul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da am facut in 2februarie... sunt putin suparata, se pare ca ovocitele mele nu au un material genetic prea bun... din cele 9 ramase doar 1 arata ok, am transferat 3 cu speranta ca macar 1 sa ramana cu noi... dar vor urma analize genetice dupa, care ma sperie putin... mi sa spus ca si daca raman insarcinata trebuie analize la bebe sa vedem daca e ok si poate fi pastrat [ups] si daca nu raman analize la mine sa vedem daca a fost doar o luna proasta sau trebuie sa ne oprim si sa apelam la altele... offf ... urmeaza niste zile grele acum, dar vom vedea

Off...draga mea! Cate aspecte imprevizibile pot aparea...  E destul de delicat, din cate spui. Bafta multa si sa auzim de bine!  M-am alaturat si eu voua de curand, iar faptul ca suntem toate animate de aceeasi dorinta si ca putem interactiona aici, parca imi imi da curaj si putere sa sper si sa merg mai departe. De cand v-am descoperit, intru de cateva ori pe zi sa vad ce se mai discuta. M-as bucura sa aud de cat mai multe reusite pentru ca asta m-ar ajuta sa sper ca intr-o zi mi se va indeplini si mie visul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...