Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebe sau nu?


Recommended Posts

Bună. Sunt nouă pe aici. De 2 ani și ceva încercăm si noi să avem un bebe, dar având menstruație neregulată și sindromul ovarelor micro-polichistice, nici un rezultat. Am fost la ginecolog, fără să-mi facă nici o analiză, mi'a dat să iau Arefam timp de 10 zile pe lună, la început 3 luni, să revin la control și tot așa a trecut un an cu Arefam, dar fără bebe. Abia apoi mi-a dat o listă de analize pe care să le fac și în urma rezultatelor, m-a trimis la endocrinologie. Acolo altă poveste, Prolactina mărită, după aproape 3 săptămâni de Brocriptin luat zilnic, după stări mari de greață și amețeală,timp în care Prolactina scăzuse mult sub limita normală, am apelat la alta doctoriță endocrinolog,care imediat mi-a oprit tratamentul cu Brocriptin și mi-a dat în schimb Dostinex 1/2 tabletă pe săptămână plus Euthyrox dimineața înainte de micul dejun. Inițial am mers așa cam 3 luni, fără să mai iau Arefam, după repetarea analizelor mi-a recomandat 2 luni să iau aceste 3 medicamente, Arefam, Euthyrox și Dostinex, iar acum la sfarsitul lunii ar trebui să merg la control, bineînțeles cu analize repetate. Intre timp, la începutul lui septembrie am fost la mare o săptămână, in mod normal ar fi trebuit să am menstruație chiar când eram la mare,dar nu a venit..sânii s-au umflat și erau dureroși, dar menstruație nu. De săptămâna trecută la sfârșit, am început să am slăbiciune în picioare, unele amețeli, oboseală,dimineața o ușoară stare de greață mai ales dacă nu mănânc, sâni destul de dureroși și de ieri am și dureri de cap. Ieri am zis că hai să fac și un test să verific (nu am făcut un test de câteva luni bune, tocmai din cauza dezamăgirii) iar azi dimineață când am făcut testul..surpriză! 2 liniuțe!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...