Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Buna mamici!


Recommended Posts

Nu stiu ce se intampla cu mine!! Am un bebe de 6 luni si sunt casatorita dat sotul meu lucreaza ca sofer de tir si este mai tot timpul plecat! Deci practic sunt o mama singura,dar singura singura pentru ca stam in spania si nu sunt nici parintii sa ma poata ajuta! Am momente cand simt ca o iau razna si nu vreau ca bebe sa simta lucrul asta! Nu stiu cum sa ma incurajez singura! Va rog sa ma ajutati cu o vorba buna,chiar am nevoie! Va multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Marya, bebe va creste, dacă reușești să întărești legătură afectiva cu el de acum, îți va fi ușor și vă veți înțelege de minune mai încolo. Ești/vei fi modelul lui, gândește-te ce calități și cunti-ar plăcea să fie el când va fi mare și exact asta arată-le.

Cu ajutorul , te înțeleg, dar fă o prioritizare a sarcinilor, renunța fără regrete la ce te incarca prea mult fizic, sau apelează la cineva pentru curățenie, contra cost? Așa ai timp doar pentru tine și bebe.

Și dacă nu ai cum, nu se face gaura in cer sa stea casa nematurata până vine soțul și poate face el.

Hai, curaj, cat mai multe plimbări în aer liber, e bine sa mai vezi/vorbești cu mămici ca și tine. 

Te vei obișnui cu noua viață și noile sarcini/probleme care au apărut din senin. Știu cum este, eu abia după 1 an am înțeles că asta e , viața mea s-a schimbat și am fost relaxata cu noua ei "față"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, [flo2]

Virtual nu esti singura ! 

Incearca sa profiti de timpul petrecut cu bebele, trece asa de repede.

La locul de joaca, la plimbare nu exista mamici cu care sa vorbesti? Sau un centru pt famile, sau cursuri speciale pt bebei. In oraselul nostru exista gimnastica pt mama si copil, sau masaj, sau cursuri de muzica speciale pt cei mici. Ma duceam si eu, dar nu mai am bebe mic .....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...