Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Siguranta copiilor in scoli


Recommended Posts

Si ai platit pentru reclama asta?

Este o informare, nu o reclama.

 

Multi parinti nu stiu ca exista asa ceva, cu atat mai putin ca au aceasta posibilitate.

 

Urmariti toti stirile si vedeti ce se intampla prin scoli. Situatia este cat se poate de grava.

 

Din pacate, guvernul face prea putin pentru a o remedia. Mentionez ca nu suntem finantati de acesta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 264
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Este o informare, nu o reclama.

 

Multi parinti nu stiu ca exista asa ceva, cu atat mai putin ca au aceasta posibilitate.

 

Urmariti toti stirile si vedeti ce se intampla prin scoli. Situatia este cat se poate de grava.

 

Din pacate, guvernul face prea putin pentru a o remedia. Mentionez ca nu suntem finantati de acesta.

e reclama si nici macar mascata. Mi se pare o timpenie sa crezi ca bataia e solutia problemelor din scoala romaneasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiica-mea (15 ani) face Krav Maga. Ii place foarte mult, iar noi abia asteptam sa ne arate ce a mai invatat la antrenament. Exerseaza lucruri concrete si foarte utile in viata de zi cu zi (de exemplu, cum te aperi daca esti atacat la bancomat).

 

Nu este bataie. Este autoaparare. Nu promoveaza violenta, dimpotriva.

 

P.S. Tocmai a intrat pe usa, venind de la antrenament. Cum a fost? "Foarte fain"   .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic.

"Apreciez" ca putem discuta pe pagini intregi despre Tate si alte specimene de genul asta, dar cand vine cineva cu informatii cu adevarat utile pentru parinti, ii aducem acuze de reclama.

 

Si daca este reclama, este foarte utila.

Eu, daca nu as fi auzit de autoaparare israeliana pana acum, as fi cautat sa vad daca sunt cursuri si in orasul meu. Da, sunt, si nici macar nu sunt scumpe, comparativ cu alte activitati pentru adolescenti.

Fiica-mea a facut si karate inainte, acum este altceva, cu o mult mai mare aplicabilitate practica.

 

Poftim, am facut reclama si la Krav Maga si la karate. Gratis  .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic.

"Apreciez" ca putem discuta pe pagini intregi despre Tate si alte specimene de genul asta, dar cand vine cineva cu informatii cu adevarat utile pentru parinti, ii aducem acuze de reclama.

 

Si daca este reclama, este foarte utila.

Eu, daca nu as fi auzit de autoaparare israeliana pana acum, as fi cautat sa vad daca sunt cursuri si in orasul meu. Da, sunt, si nici macar nu sunt scumpe, comparativ cu alte activitati pentru adolescenti.

Fiica-mea a facut si karate inainte, acum este altceva, cu o mult mai mare aplicabilitate practica.

 

Poftim, am facut reclama si la Krav Maga si la karate. Gratis  .

Pai cum se cheamă cind iti promovezi firma in vederea racolării de noi clienți? O sa hotărască proprietarii forumului dacă așa ceva e acceptabil. Tate ce legatura are asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tate e un golan scarbos, o fiinta de joasa speta, un manipulator ,  un violator si un exploatator de femei. Daca lua vreo doua suturi   unde ii e greu voinicului de la cineva care stia autoapărare, poate nu isi mai permitea sa faca ce a facut.  Cat despre proprietarii forumului , strălucesc prin absenta de mult. Le - am semnalat destul de recent si eu ceva mai grav decat reclama, un link catre site uri de video chat, fara raspuns, nici macar un mulțumesc de bun simt.  La ce vânt bate pe aici…sa zica merci ca nu e mai rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a discutat niciodata aici de tate, numai de examene, facultati, greve, etc

 

Eu sunt curioasa daca exista o statistica si cati din cei care practica aceste sporturi cand au fost atacati sau cand au fost intr-o situatie dificila s-au descurcat  si au aplicat ce au invatat.

Cu bancomatul, ce sa zic, mie mi-a luat banii fara sa imi dau seama, £200. Nici nu am avut timp sa reactionez.Credeti ca banca m-a despagubit?  nici vorba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e reclama si nici macar mascata. Mi se pare o timpenie sa crezi ca bataia e solutia problemelor din scoala romaneasca.

 

Fiecare are dreptul la propriile pareri si convingeri. Insa, realitatea nu tine cont de pareri personale si convingeri. Realitatea e realitate.

 

Cei mici nu sunt invatati se se bata. Dimpotriva! Sunt invatati sa evite pe cat posibil un conflict si sa aplaneze o situatie neplacuta, in cazul in care implica altii copii de varsta lor.

In cazul in care toate posibilitatile de evitare si aplanare esueaza, DA, sunt invatati cum sa se apere. Sunt invatati si cum sa aplice metoda de aparare corecta in functie de gravitatea problemei.

 

In cazul in care agresiunea vine din partea unui adult, sunt invatati cum sa se descurce si sa iasa cu bine si din astfel de situatii, care sunt cu mult mai serioase.

 

 

Pai cum se cheamă cind iti promovezi firma in vederea racolării de noi clienți? O sa hotărască proprietarii forumului dacă așa ceva e acceptabil. Tate ce legatura are asta?

 

Parerea mea este ca nu se poate pune un pret pe siguranta celor mici. Dupa acum am spus: Nu este reclama. Este o informare, pentru ca multi parinti nu stiu despre asta.

 

Pot alege scoala noastra, sau alte scoli. Ce este important este sa invete sa se apere in caz de nevoie.

 

P.S. Este foarte interesant limbajul folosit de dumneavoastra ... "racolare" si "clienti". Poate ar trebui sa aveti un pic mai multa atentie la modul de exprimare.

 

Fiica-mea (15 ani) face Krav Maga. Ii place foarte mult, iar noi abia asteptam sa ne arate ce a mai invatat la antrenament. Exerseaza lucruri concrete si foarte utile in viata de zi cu zi (de exemplu, cum te aperi daca esti atacat la bancomat).

 

Nu este bataie. Este autoaparare. Nu promoveaza violenta, dimpotriva.

 

P.S. Tocmai a intrat pe usa, venind de la antrenament. Cum a fost? "Foarte fain"   .

Corect ce ati spus.

 

Felicitari dumneavoastra pentru ca ati ales sa-i oferiti educatie si in aceasta directie, si felicitari pentru ea ca vrea sa invete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a discutat niciodata aici de tate, numai de examene, facultati, greve, etc

 

Eu sunt curioasa daca exista o statistica si cati din cei care practica aceste sporturi cand au fost atacati sau cand au fost intr-o situatie dificila s-au descurcat  si au aplicat ce au invatat.

Cu bancomatul, ce sa zic, mie mi-a luat banii fara sa imi dau seama, £200. Nici nu am avut timp sa reactionez.Credeti ca banca m-a despagubit?  nici vorba. 

Da, din pacate, elevi (copii, adolescenti si adulti) de-ai scolii noastre au avut nevoie de cele invatate la cursuri. Asta e realitatea in care traim.

 

Toti s-au descurcat folosind cele invatate, si au iesit cu bine din situatii si dificile, si periculoase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu sunt curioasa daca exista o statistica si cati din cei care practica aceste sporturi cand au fost atacati sau cand au fost intr-o situatie dificila s-au descurcat  si au aplicat ce au invatat.

 

nu stiu de statistici, dar clar ajuta. Si nu numai sportivii, toata lumea ar trebui sa ia niste lectii din astea.

E bun sportul de combat sa dezescalezi situatii, sa capeti incredre in tine, sa iti dezvolti reflexe.

 

 

 

un video interesant, si daca citesti si comentariile , un tip, de ex, a fost atacat in propria casa si a reusit sa dezamorseze situatia. Incredibil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...