Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tati e bine, multumim de intrebare [flo2] .

Inca mai are medical pana joi, dar nu poate sta locului o clipa. Face ce face si se mai odihneste. Inca ma trec fiori cand imi aduc aminte ca a infipt lama aia 5 cm in el.

Tocmai pe principiul de a nu munci de 2 ori azi am avut ceva treaba si am dus fetele la mama.

Obiceiul e cand merg sa le iau sa duc pizza. Zis si facut, numai ca pe drum inapoi acasa Iulia imi zice- mami zi-mi Tatal Nostru ca nu ma simt bine.

Asa ca in momentul in care vroia tati sa bage masina in curte, Iulica a vomat toata pizza.

Am pus totul la spalat inclusiv husa de la scaunul auto.

E copilul asta ceva de groaza-cum se uita cineva la ea, cum se deoache si neaparat urmatorul pas e voma.

Apoi s-a linistit....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Luni avem prima ședință la Gradi, :)) hihi, prima ședință din viața mea de părinte .....sunt tare curioasa ....

 

E emotionant, dar acum ajungi la etapa aceea de care va spuneam si anume mentalitatile adultilor(parintii).

Iti doresc sa ai parte de experiente pozitive si sa fiti un grup unit [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A doua zi de cura. Poate mi se pare , sau așa era normal oricum cursul răcelii, dar cantitatea de muci a scăzut, tusea nu se mai aude, puțin dimineața dar cam atât.

Eu mi-am pus în nas, pe principiul care recomanda sa se pună lapte matern in nasul bebelușului, că tot am (poveste veche, se activează când și când) un soi de cojite mirositoare a infecție, (pentru care am mai luat miere de manuka și rinogermina). Observ că azi nu mai miroase a infecție. O să continui tratamentul. 

Vorbesc de laptele hi-ha

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, eu mă gândesc că o să devenim buni prieteni , eu cu laptele. In seara asta mi-a venit ideea sa fac o cura de întinerire ten, așa că am aplicat și pe față câteva picături. Auzisem de Cleopatra că făcea baie in lapte de magarita, dar nu m-am interesat niciodată , până când am făcut riduri :))

O să vă povestesc despre efecte....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...