Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai taurii sunt organizati !! Ce bine de voi!

La mine acasa, toti 3 suntem dezordonati si ametiti.... pe mine pica toate responsabilitatile :(((

 

 

Tamara m-a tot invaluit ca noi suntem 3...si ar ttebui sa fim 4 :)) zic si ce vrei? Pai.. o sora! De unde sa iau mami, o sora? Si a peopus sa intrebam toate sorele ... :))  

Apoi s-a razgandit ca vrea un baietel... si ca o sa avem grija de el, daca plange, il linistesc eu in brate, ca sunt mamica !!

Dar nu, chiar nu ma simt in stare :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga de ea [il]

.....

Imi aduc aminte cand avea Ioana vreo 3 anisori si ceva am chemat-o la masa:

Bulinuta,hai sa mancam toti 3 ca o familie fericita ce suntem

Si ea- nu suntem o familie fericita ca nu am si eu o surioara [alcool]

Cand am ramas insarcinata cu Iuli ea avea 4,7 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ai avut o zi grozava !!

 

In wee mergem la hipodrom. Sambata se pot plimba copiii cu ponei, pusi la dispozitie de hipodrom, iar duminica se organizeaza ore de calarie, e alta firma, tot in cadrul H, dar e 90 d elei sedinta... am zis ca daca ii place tare de tot, poate mergem o data, 2 pe luna....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de info Anda [flo2]

Ar fi frumos si cu siguranta Iuliei i-ar placea mult.

Acum stau sa ma gandesc daca e ok si pentru manuta....sunt atat de ingrijorata de toata situatia asta, ca zau as tine-o intr-un glob.

Seara o masez usor cu crema pe manuta, ca i s-a descuamat pielea si cand ajung in locul cu pricina zice: AU [fri]  [smulgpar]

Mai avem 3 sapt de asteptat, sau in functie de cum e ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alimentele bogate în calciu sunt pe primul loc în dieta ce încurajează sănătatea oaselor. Mănâncă zilnic legume cu frunze verzi, alge marine, somon, sardine, lactate fermentate (iaurt, kefir, sana, brânză proaspătă de vaci).

Alege de asemenea surse naturale de vitamina K: varză Kale, broccoli, spanac, pătrunjel, kefir. Au efect alcalinizant și contribuie la remineralizarea țesutului osos.

Și alimentele bogate în vitamina C, cum sunt fructele și legumele proaspete, trebuie consumate din abundență. Vitamina C contribuie la sinteza colagenului, o componentă esențială a pielii, mușchilor, tendoanelor și oaselor.

Corpul nu poate forma țesuturi noi fără ajutorul proteinelor. De aceea, este bine să incluzi în dietă carne de calitate, preferabil de la animale provenind din gospodării. Un aliment foarte benefic pentru refacerea țesuturilor este supa de oase, o sursă excelentă de colagen și alți nutrienți cu efecte curative în stări de convalescență. În trecut, după intervenții chirurgicale, supa de oase era nelipsită din dieta bolnavilor, pentru o refacere mai rapidă.

"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...