Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

:))) fete istete!

Da, nu au avansat mucii, dar e putit suparata burtica, nu e virus sau bacterie este pur si simplu mancarea a pre multor dulciuri, e clar, a aruncat singura bomboanele la cos, spre bucuria mea... si a mancat sanatos astazi, in sfarsit, fara nazuri si bocete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[il]

Bravo Tami [pk]  si tie mami ca nu te dai batuta cu mancatul sanatos.

Mie personal mi se pare f greu pentru ca nu petrec toata ziua doar cu mine si inevitabilul se intampla.

Norocul meu e Ioana, care dupa lungi discutii a inteles cum sta treaba si acum ma suna si imi spune ce au primit si sa nu le mai duc nimic ca au primit portie de dulce [pk]

Si sincer mai bine ma inteleg cu Ioana decat cu vreo bunica care le si invata sa se ascunda [smulgpar] , ca deh- e copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati inceput vacanta?

Noi am terminat prima parte, acum sunt ingrijirata de o muscatura de ceva care i-a facut un semn urat pe piele, initial am crezut ca e o lovitura, acum arata ca un vaccin ?! Am trimis o poza doctoritei si a zis sa ii dau cu fenistil, dar tot sunt ingrijorata, nu ma pot abtine.

In alta ordine de idei a fost f frumos, am facut baie, vizita la delfinariu, parc aventura, spectacol de circ cu acrobati, vizita in port, am avut program activ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ati petrecut frumos Anda [flo2]

Sper sa treaca cu fenistil si sa nu va dea batai de cap muscatura [:)]

Noi plecam sapt viitoare la mare, abia asteptam cu totii.

De dimineata am fost sa le fac fetelor analize de rutina  la recomandarea MF si a fost horror- Iuli aproape a lesinat- statea cu acul in vena si nu curgea sange si apoi dintr-o data s-a ingalbenit.

Am iesit cu ea la aer si am refuzat sa o mai intep.

Am zis sa le fac analizele daca tot mi le-a recomandat desi eu citisem un articol la prof Craiu in care spunea ca la copilul sanatos fara semne de boala sau luat in evidenta cu diferite efectiuni NU se fac analize de rutina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si mie mi-e groaza de analize... si toata lumea ma preseaza... analize, analize... dar nu vd de ce sa ii fac atat timp ct este perfect sanatoasa, poate exudate, copro, din astea simple , da, corect... acum stau in dubii, ca se apropie de 5 ani si nu stiu daca da, daca nu.... vom vedea.

E bine Iuli acum? Mititca de ea, s-a speriat asa de tare :(

O sa uite in vcanta. Undr mergeti? Noi am fost la saturn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mergem la Mamaia Nord- in acelasi apartament in care mergem de 4 ani:))

Acum e mai bine- a mancat putin a luat si ceva dulce, a baut ceai cald ca ii era frig- toate de la frica. [smulgpar]

Asa de rau imi pare ca am chinuit-o...mi-am facut multe procese de constiinta. [fri]

Dr Craiu nu recomanda nici exudatele fara indicatie clara din partea unui medic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai dus semnul de pe manuta, s-a estompat... totusi tot stau in dubii daca sa ii fac analiza de lyme , sau nu... a fost exact ca un cerc cu punct in mijloc, cum e plin netul de poze pt lyme, dar ea nu a avut nicio capusa. Niciodata.

Nu stiu ce sa fac, nici dr nu stie, pana nu vede rezultatul concret, dar mi-e tare groaza de analiza in sine :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara se acomodeaza greu cu programul de gradinita, ieri dimineata m-a intrebat unde mergem? Zic la gradinita! Si ea "of, iaaar?!" Dar aata din cauza ca se trezeste greu, apoi ii place, se joaca acolo, cand se duce tati sa o ia trebuie sa o astepte sa isi termine joaca, uneori si 30 de min :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...