Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

Anda nu e plictiseala, cred ca testeaza niste limite.

Dimineata e la nepotel- se joaca frumos impreuna, la pranz se intoarce acasa si se joaca cu Ioana iar seara mai iesim cu totii.

Cred ca a inceput sa se obisnuiasca sa miorlaie sa obtina ce vrea ea, numai ca nu ii iese.

Ieri am incercat sa o impac si urla mai tare asa ca i-am zis: te las sa te linistesti, iti ofer spatiul tau si cand ai terminat vii sa vorbim.

Dupa era alt copil dar incet incet coafura cedeaza:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tamara vrea la karate... o sa incep sa caut, ce s afac... si mai vrea chitara "locănlol" , dar cu asta nu ma grabesc :)))

Ii tot bat apropouri de un bebe, dar mi-a zis clar "nu, ca o sa fiu invidioasa!"... dar oricum ni e cazul, doar ma gandeam asa...ca mi-e dor de bebeluseala...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe.mine ma anunta ca "o fac trista" cand o contrazic, dar ii trece repede ca eu nu cedez. M-a anuntat intr-o zi ca nu mai vrea sa fie copilul meu, dar nu a obtinut nimic nici asa, ca nu ma pierd cu firea usor. De fapt... si eu cand eram mica imi faceam bagajele sa plec, sa parasesc familia :)) asa ca o inteleg, o las in pace....

Cel mai tare se supara de fapt cand sunt eu nervoasa si il incoltesc pe taica-su... desi nu ma adresez ei, ma pune sa-mi cer scuze.... :)) imi cer, are dreptate de cele mai multe ori, ca sunt iute la manie. Si uite-asa ma educa copilul meu sa imi mai tin gura :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-e taaaaareeee dor de bebeluseala [il]  si se pare ca si fetelor- mai nou imi zic ca vor un fratior [:-)))]

Iuli cand nu obtine ce vrea ea striga la noi: voi niciodata nu ma apreciati [batcap]

Si da, e la fel de justitiara ca Tami- daca ne aude si vorbind mai tare vine la noi sa ne cerem scuze si sa nu ne mai certam [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce ma bucur ca ai scris [:)]

Su mie imi e dor de voi.

Suntem bine, verificam teme de vacanta...rutina.

Am terminat in sfarsit sufrageria, suntem tare multumiti de cum a iesit si vorba sotului...dupa ani si ani [batcap] avem si noi o sufragerie cu adevarat.

Pana acum era tot un cel de dormitor [alcool] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram la fel de hotarata sa asteptam, daaaaar:

- este grupa mare si la anul va avea alte doane, alti colegi- nu e incantata

- o vad cum isi ia caiete sa scrie, coloreze, stilouri de loana [batcap]

O simt pregatita, va avea si evaluarea psihologica care va fi decisiva

Si mai e ceva...Ioana are in clasa copii nascuti in nov, dec- deci nu aveau 6 ani la inceperea scolii si se descurca chiar f bine.

Sunt sigura ca asta depinde de la copil la copil...vom vedea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am, apropo de sugragerie, o canapea de cativa ani, adica destul de noua, in care a intrat un soi de mucegai care.nu se vedr pe nicaieri ca am tot sucit-o, asa ca abia astept sa scap de ea, sa iau mai mica, poate o sa mai avem si noi loc sa respiram. La noi tot asa, ni e sugraferie, e un gel de camera de joaca si topaiala, ca dormitorul este dr mult neincapator.... si culmea ca stie toate prostioarele de jucarii si de acum 3 ani, isi aminteste si rascolim dupa vreun maimutoi... 

Oare o sa am si eu o casa adevarata... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...