Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

Da, si la noi la fel cu tati, cum raceste putin cum se baga in pat sa doarma  [:-)))]

 

Referitor la sedinte, da, si la noi intreaba pe grup chestii gen "ce face baietelul meu, nu se uita la poza?", dar nu au nicio sansa, doamna educatoare este la fel de calma atat cu copiii cat si cu parintii, nici nu le raspunde [batcap]

 

Astazi am vazut pe camera o bataie in toata regula la gradinita, cica ei se jucau dar isi carau pumni si picioare si imbranceli, ca in barurile din vestul salbatic. Si normal ca mi-a venit cu arcada umflata, ca era singura  fetita dintre ei.... [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mi se pare cam grav ce povestesti tu...si imi pare rau pentru bubita Tamarei [:)]

De curiozitate cati copii sunt in grupa?

Am o colega care su-a dus fetita o perioada la Hello Kids si tot asa avea acces la camera.

Erau 8 copii in grupa si educatoarele se plangeau ca sunt multi si nu fac fata.

La Iuli sunt cam 20 cred dar in nicio zi nu sunt toti.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca ai dreptate- eu daca nu am camera nu vad.

Stii vorba aia- ce nu stii nu te omoara [batcap] .

Eu credeam ca baietii se joaca cu jucariile lor, nu stiu de ce traiam cu impresia ca bataile incep de la scoala. [:-)))] 

Cum  iti povesteste Tami lucrurile astea?

Cred ca  felul in care le descrie te da pe spate [il] , asa-i?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea povesteste, dar o vad pe camera si nu are loc de intors, cabd are o vanataie noua sau o zgarietura imi spune ca nu mai stie de unde e :)) dar o cred, ca ei se alearga, se imping, se ridica, se arunca, sunt aproape convinsa ca nu isi aminteste exact momentul cand s-a lovit mai tare...

Ea e cam suparata ca baietii o cam marginalizeaza pt ca e fata :)) si o trimit la jucarii de fete. Fetitele da, stau mai cuminti si se joaca cu jucarii, dar baieteii sunt in actiune, ca nu poti sa te prefaci supererou stand pe scaun ;) sau sa prinzi un infractor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit despre vaccinul asta pe pag dr Craiu, care spune ca se administreaza copiilor de peste 2 sau 3 ani si care nu au probleme astmatice.

Daca vrei caut linkul si ti-l dau.

Si eu as vrea sa ne vaccinam cu totii.

Tot el spunea ca vaccinurile vor ajunge la populatie in a 2a jum a lui octombrie.

Totodata trebuie sa tinem cont ca intre antigripal si ror trebuie sa existe o pauza de 29 de zile.(i-am pus personal aceasta intrebare)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa atasez un comentariu:

 

Spitalul Virtual pentru Copii  Exista diferente intre fluenz si influvac sau vaxigrip? Cel nazal este la fel de eficient?

Diferenta este ca Fluenz de uz nazal conține virusuri gripale VII si atenuate in timp ce restul contin doar virusuri omorâte. De aici si diferenta de reactogenitate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...