Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Febra apare odata cu eruptia in valuri. Dar e relativ cat de mare poate fi, de ex Ioana nu a facut mai mult de 37,7 iar Iulia fiind bebe a avut 38,6/38,8. Sa citesti ca am impresia ca nurofenul e interzis in varicela.

De asemenea am folosit Virasoothe, e un gel calmant impotriva mancarimilor.

Regimul e f important, mai fara sare(asta daca folosesti) si lichide multe, supe. Se zice ca bubele din exterior se regasesc si pe organe si de aceea sunt importante odihna si regimul.

Fara baie generala pana cand nu cad crustele, iar eu le-am tinut in casa fix 3 sapt ca la carte. Asta pt ca varicela slabeste sist imunitar f tare si riscul sa raceasca cu complicatii nasoale e mare, avand in vedere vremea de afara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ne-am căptușit.

Eu cred că am făcut varicela, vom vedea.

Deocamdată nu e cu febră dar are un horcăit pe nas, noaptea, de mă sperie. Și nu curge nimic, doar sforăie și din când în când tușește. O fi de la varicela sau e vreo răceală mai veche? Oricum o să sun la pediatru mâine, am sunat și la mf dar cam rigide răspunsul și indicațiile, o să caut in alta parte....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...