Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

Multumim [flo2]

Ei ii place f mult sa citeasca- de cand a luat examenul si pana acum a citit vreo 5 carti- asa ca i-am luat un ebook kindle- au contribuit si bunicii.

De la prietena ei a primit o bratarica de argint, rochite.

....

De petrecut.... a fost cu prietena ei toata ziua la tara, apoi au venit acasa la tort si au trecut nasii pe la noi.

Aniversare in pandemie [batcap] ...sanatosi sa fim [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce mai faceti? Cum suportati caldura?

Eu mi-am facut curaj si am fost la laguna vineri, a fost chiar ok, deloc aglomerat, balaceala si bronzat. Nu se punea problema sa purtam masca, dar nici nu am stat aproape de alti oameni, ca nu era deloc inghesuiala. M-am ales cu putina arsura pe spate, de la stat in apa cu balacitoarea mica, dar nimic grav. Acum se tine de capul meu sa mai mergem, normal, i-am zis ca mergem vinerea, dar sa vedem ce o sa mai fie cu masurile de siguranta. Pana la.urma purtam si masca , dar nu cred sa fie mare chestie, ca se uda. 

In rest la sala sporturilor seara, la antrenamente de karate si batai cu apa, iar de la gradi ne-au anuntat ca deschid pe 1 sept. Au si acum deschis dar nu vad rostul sa o duc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [:)]

 

Fetele le ducem dimineatala mama la tara, acolo e mai umbra si ok- pe caldura asta nu prea ies din casa din pacate, dar poate se va mai racori.

Iulicai i-am scos ghipsul cu 2 saptamani mai devreme pentru ca oasele s-au sudat- ma bucur ca am scapat de grija de a mai merge la spital.

Nu prea am mai intrat-sunt intr-o pasa proasta cu serviciul- de 2 ori am vrut sa-mi dau demisia, inca ma gandesc sa o fac dar trebuie sa fiu sigura ca am back-up-deocamdata nu am.

Sper sa se rezolve situatia.

E si caldura de vina, dar si strainii astia- vin in tara si ei cred ca stapanesc pamantul.

Cand am zis ca vreau concediu mi-a zis ca ea nu-si ia concediu-de parca pe mine ma intereseaza.

Ea crede ca daca am lucrat de acasa am stat degeba-numai eu stiu cat am muncit, plans din cauza lor [zirea]

 

....

Scuze de off topic  am ventilat putin.

Maine mergem cu Bulinuta la ortodont pentru a-i face o frenoplastie si sa-i punem gutiere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te cred, foarte bine ca povestim aici, nu se pot separa asa usor activitatile de parinti cu cele de om adult, asa ca incercam sa ne descurcam cu toate si uneori e greu.

Si eu sunt atresata din cauza veniturilor micsorate si planuri de viitor incerte, si din cauza asta nu orea am chef de joaca si activitati cu Tamara, dar apoi ma simt vinovata si ma straduiesc sa le fac pe toate :)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...