Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

Noi suntem la mare de ieri.

Am venit asa cu inima stransa- dar meritau si copiii sa iasa din curte.

Am pus in balanta- aglomeratie peste tot.

Am inchiriat un apartament tocmai sa nu mergem la restaurant sau terase.

Pe plaja e ok- destula lume dar cu distanta regulamentara intre sezlonguri- ceea ce ma bucura.

Apa e calda- dar nu e deloc aglomerata sa-ti sufle cineva in ceafa.

In ceea ce ne priveste respectam regulile si o sa fie bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daa, noi am venit aseara, am stat 4 zile, la fratele meu, adica in curte si in apa,,la fel am fost incantata sa observ oameni cu masca pe strada, si nu foarte aglomerat pe plaja. In rest nu ne-am inghesuit nicaieri, am gatit si am mancat in bucatarie. Acum acasa, stam cuminti, dar totul a fost ok, am avut mare grija. Bine, mai erau mamici care spalau bebelusul de caca in apa, sau copii care faceau pipi, sau doamne care isi i gropau chistoacele, dar.... asta este :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exceptii am vazut si eu- a venit sa incaseze sezlongurile fara masca- dar aveam banii pregatiti si i-am dat de la departare [batcap]

E greu- nu e un an usor dar daca am respecta toti regulile ar fi muuuult mai bine.

Tot o sa stau cu emotii 2 sapt dar ma rog si trebuie sa fie bine.

Asa, se poate intampla si acasa- trebuie sa fim.pozitivi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cum a fost la mare?

Eu am dus fata la gradinita, de marti, la program scurt, o iau dupa masa de pranz, parintii nu intra, se preia copilul de la poarta, bibe, ca ea e "veterana" acum si stie ce are de facut, e destul de multumita, asculta povestj, coloreaza, deseneaza, ies in curte, a probat deja trandafirii, adica spinii....

In seara asta are putin deranjata burtica, putin mai mult de fapt, dar nu e de la gradi, ca suntem amandoua afectate, deci e ceva ce am mancat acasa, cred ca maine o tin acasa, pentru siguranta.

I-am facut un set de analize, uro, copro, nas, gat, toate foarte bune, chiar saptamana trecuta, la synevo.

In rest, toate bune.

Voi cum sunteti?!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mare a fost frumos- fetele s-au balacit non stop.

Apa calda- lume ok dar nu era aglomeratie in apa mai deloc.

Ele s-au distrat, eu cu frica in san daca auzeam ca cineva stranuta, tuseste [fal] .

Cand am plecat, sotul a dat mai tare ac asa ca eu am fost putin cu nasul infundat si stranutam, Iuli doar infundata.

Practic am stat cu term langa noi si miroseam.zilnic parfumul sa vad daca mai am miros [smulgpar] .

Clar e de la cap, am dezvoltat o anxietate.

Felicitari pt analize- eu nu am reusit sa-i iau Iulicai- se sperie si nu curge sange.

.......

Azi am primit mesaj de la dna invatatoare ca prima sedinta o vom face in fata scenei in parcul Bucov [:-)))] - macar sa fie in aer liber si nu pe zoom.

Vom discuta anul acesta special.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, nu, de sange nu i-am facut inca, e speriata si de astea obisnuite, dar am in plan....

Si eu ma trezesc ca miros cand si cand cate ceva, asa, just checking ca mai am miros :))

Succes la sedinta!

E la scoala nr 9?

Ai idee despre invatatoarea de la anul? Cred ca acolo (mai mult spre sigut ) ajunge si Tamara 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...