Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 4 weeks later...

Buna,

Ce faceti?

N-am mai scris de mult...ce-i drept nu am avut dispozitie.

Luni sunt hotarata sa imi dau demisia, sunt efectiv  epuizata psihic. Am discutat cu sotul si ma sustine [:)]

Chiar daca financiar o sa fie mai greu macar o sa fiu linistita- efectiv ma simt epuizata de atatea jigniri si acuze ca nu fac nimic....efectiv daca mai stau aici o sa ajung sa cred ca ce-mi spune sefa e adevarat si nu, nu e cazul.

Am ventilat putin....

 

Voi sunteti bine?

Fetele sunt ok- incercam sa le luam ca atare si cu online si cu totul.

Iulicai i se misca primul dintisor- celalat a inceput sa creasca in spatele lui.

Cresc fetele mele [il]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna,

Ce mai faceti?

Noi suntem ok..Iuli are scoala online- profa de engleza bolnava de covid, Ioana are si ea un coleg...

Eu nu mi-am dat demisia- sper sa s concretizeze ceva intre timp si sa plec- financiar ne-ar fi mai greu.

Anda, tocmai m-am intalnit cu vecina care o are pe fetita cls a4a la sc 9 si am intrebat-o numele invatatoarei- ti-l scriu in privat.

Zicea ca dna e noua in scoala, dar e f multumita si nu-i pare rau ca fetita a nimerit la ea.

Voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf :( chiar ma gandeam la voi, cum e debutul acolii in conditiile astea? 

Noi bine, la gradi, are o doamna noua si e roarte incantata, si chiar invata o gramada de chestii noi.

In rest putina obraznicie uneori, alteori dulceata, creste si incepe cu tot felul de pretentii, este vorbareata, povesteste tot si de toate cu lumea din magazine, intreaba vanzatoarele cum le cheama, cotrobaie peste tot, e incantata de oameni dar uita cum ii cheama, gaseste solutii sa rezolve probleme mai mult din lene :), merge la dans si la karate, creste vazand cu ochii si ii raman hainele mici. In ultima vreme mananca foarte multe dulciuri si ma tot gandesc cum sa pun frana.

Am mare grija sa nu raceasca cumva, ar fi tragedie sa fie nevoie de vreun consult, sper sa fim bine toata iarna!

Eu bine, dar se cam strange cercul de bolnavi in jur, adica din ce in ce mai multi si mai cunoscuti, nu stiu ce sa fac sa scap, am redus cat am putut contacte, dar tot e nevoie de cumparaturi, deplasari, serviciu.... uf :(

Ma pregatesc si nu prra de sarbatorile de iarna, o sa le facem in familie, sper ca macar asa sa reusim, ca daca e vreunul racit, anulam.... ma tot uit dupa cadouri dar nu prea imi vine sa arunc cu banii, pe de alta parte simt frustrare din cauza limitarii activitatilor , nu am mai fost la sala, nu parc, nu iesire la pizza... si din cauza asta imi vine sa comand de.toate :))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...