Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

Anda ati reusit cu inscrierea?

Iuli are preocupari de designer- taie tot ce prinde [batcap] . M-am cam suparat ca a taiat si o gentuta amintere a Ioanei de la botezul ei.

I-a dat mama materiale pentru papusi dar sosetele sunt mai interesante [:-)))] .

I- a revenit cheful de scoala, se vede ca merge fizic si ii place sa socializeze.

Ioana se transforma pe zi ce trece si ma astept sa devina domnisoara... ea de abia asteapta eu nu...copilul meu a crescut [fal] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Inca nu s-au afisat informatiile pe siteul liceului, cred ca pe 17, abia astept!

Si Tamara e o artista :)) picteaza si deseneaza tot ce prinde, de la tricouri pana la propria față :)) si si lipeste. Intr-o zi stateam si eu in pat sa citesc, zic e mare, se descurca ea prin casa, sa nu mai stau in picioarele ei tot timpul... si am gasit-o ca lipise paste pe farfurie, cu lipici cu sclipici, nu orisice :)))

 

Ce ma bucur ca merge bine cu scoala, si ca fetele sunt multumite de ore !

Pacat de vremea asta ploioasa, abia asteptam sa mai stau si eu la soare pe undeva, afara, in parc... eh, mult a fost, putin a mai ramas.

 

Am facut si rapelul, cu moderna, m-am resimtit dupa a doua doza, am avut frisoane, dar au trecut repede, a doua zi deja eram ok .

 

Sanatate sa aveti :) si idei de diatractie !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Neata,

Cum mai sunteti?

Gata inscrierea?

Fetele in vacanta 1 luna... sper sa fie macar frumos sa mai stea si pe afara.

Vor merge dimineata la mama la tara si seara le vom lua noi- au curtea mai mare, gradina-mai nou Iuli incearca sa se catere in copaci.

Ne-am pus si noi pe lista de asteptare la vaccinare- sa scapam odata...mi-e tare dor sa ma revad cu oameni dragi, sa nu mai am teama ca riscul imbolnavirii e eminent.

Anda, tu ai avut reactii dupa vaccinare?  Noi vom face Pfizer.

In alta ordine de idei am inceput operatiunea dentistul- o sa-mi ia si ultima economie ..dar sa rezolv.

Vreau sa merg si la gineco ca nu am mai fost de mult- medicul meu a iesit la pensie si acum caut alte recomandari.

Si ma doare si in gat...sper sa nu ajung si la orl [batcap] .

Cam atat de la noi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna :)

Am.inscris-o la scoala, dar gradinita nu mai e punctata anul asta si suntem cam la limita, avem 2 criterii din 3 si sunt putin ingrijorata, in fine, vim vedea...

 

Ce vreme aiuristica, abia astept sa vina caldura!!

 

Dupa rapel, si eu, si majoritatea colegilor mei, am avut frisoane, durere moderata de cap, intre 12-24 de h, deci nimic de speriat. La moderna.

 

Bafta si sanatate multa!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Buna !! Am reusit cu inscrierea, am fost tare bucuroasa, dar sper sa si fie cum cred ca este, imi pun ceva sperante in scoala asta.

In reat am avut o experienta cu urgentele, sambata trecuta a facut febra mare care nu ceda la.nimic din ce ii dadeam, ci durere de cap, in rest fara alte simptome. Am chemat ambulanta si am decis sa mergem la spitalul de copii unde a fost o experienta chiar ok, peste asteptari. Si dupa ce i-a pua perfuzie cu algocalmin, si i-am ad.inistrat si prima doza de antibiotic, nici nu a mai facut vreo febra. Se pare o infectie urinara, dar acum mai astept pentru analize mai amanuntite, ca sa treaca tratamentele din corp.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...