Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

Oho, și încă cum! Mai ales că, vorba unui prieten, suntem linia întâi, nu e nimeni altcineva mai potrivit pe lumea asta sa facă și să desfacă treabă de parenting pentru copilul persobal, adică e responsabilitatea noastră 100%. Cred că asta mă și presează , greselile nu se pot șterge, remedia total. Bine, mă refer la cele grave. Sunt atâtea aspecte de luat in considerare, de la alimentație, la reguli, la exemplul personal, la organizarea timpului, la formarea deprinderilor, gusturilor, etc etc...că e imposibil sa le acoperi pe toate la o calitate maxima. Probabil trebuie prioritizare și gata :)

Cel mai important este sa simtă iubirea și aprecierea noastră :) ceea ce se și întâmplă, dovada că e veselă și jucăușă mereu. Prea... :))

Mai avem puțin de stat în casă, mititica își pune rucsacul de Gradi și ne face pa, pa....merge in alta camera și zice "aproape am ajuns" .... :( Tot pregătește jucării să ducă la copii, îmi cere să vadă poze de la Gradi... Luni intra la program, as mai tine -o acasă dar e clar nemulțumită și plictisita, probabil de asta se și "distrează " enervandu-ma pe mine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

 

Anda, am citit ca Tami are varicela...uff...am vazut ca este un episod usor.

 

Sanatate celor mici!

 

Matei este bine cu gradi, azi nu l.am dus ca aseara mi.a facut febra.

in rest... se vede ca e la gradi, ca e mai vorbaret, canta si vorbeste non stop.

 

nu mai stiu ce am citit, ca am citit pe fuga... la munca e horror ca nu am timp sa respir iar acasa nu stiu ce sa fac mai intai.

 

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Mamici de copilasi, ne intereseaza parerea voastra si ne dorim sa o auzim.

Pentru ca vitaminele si mineralele sunt foarte importante in cresterea si dezvoltarea copiilor, iar laptele este o parte importanta din dieta lor, va provocam la o dezbatere: Voi cum ati ales laptele pentru bebe?

 

Va rugam sa ne spuneti parerea la acest topic.

 

va multumim anticipat

 

[dc]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Ce faceti?

A venit serios frigul.

Ce face Tami?

In weekend Iulica nu mai doarme, sta si se joaca cu Buli si seara la 20.30 viseaza.

Mai nou ma trimite si seara la baie, ca sa o culce Ioana. Toata noaptea dorm inghesuite una in alta.

De BF mi- am luat monitor cu interfon asa ca de sarbatori ma intorc in patul conjugal:))

Eu vroiam doar interfon dar sotul a insistat pt linistea lui(sau sa fie sigur ca ma intorc:)) sa luam si cu monitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)

Tami a început Gradi, a fost tare fericită, dar e într-o perioadă cam luptătoare, se împușcă prin casă, are pretenții de posesiune asupra jucăriilor, cam țipă... I-a priit se pare, statul acasă :))

Cam are niste muci fornaiciosi pe nas, nu are ce sufla, dar uneori îi aud... Vedem, e oricum perioada mucilor la maxim.

Daisy, mă bucur că ne-ai mai scris de voi , sper sa te și odihnești puțin de sărbători :)

Geuta, ce frumos că se joacă amândouă... Tami nu are cu cine, mă bate gândul dar imibtrece repede :) mai ales că e prima dată când am și eu puțin timp liber fldatorita grădiniței :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...