Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

In alta ordine de idei Bulinuta e acasa cu viroza.

Deocamdata coafura Iuliei rezista [:-)))] . Sper sa nu ia si ea.

Aseara am avut curentul oprit de pe la 01.30 pana pe la ora 6. Am avut o veioza pe baterii in camera ca sa le vad pe fete.

La un moment dat Iuli cred ca a deschis ochii si a vazut lumina si imi zice-mami am vazut un itsy bitsy spider pe perete si mi-e frica.

Maraia si plangea in somn, nu a vrut sa doarma decat daca o tineam in brate, rezultatul-azi sunt zombie. Ea a adormit pana la urma [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Azi m-am expediat fi mea la doctor după ce am ajuns la Gradi :)) parcă îmi era chiar puțin ciuda, deși mai mult mă bucur că s-a adaptat.

De săptămână viitoare o las și la prânz, sper sa mănânce , cu ocazia zilelor de boală am scos laptele de tot și nici nu i-am mai dat, în schimb mănâncă la biscuiți de mă sperie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele sunt bine. Ioana a stat 3 zile acasa cu viroza, a tusit f tare dar acum e mai bine.

Iulica a facut si ea muci dar e in parametrii.

In seara asta am muncit si le-am rearanjat camera.

Iuli isi doreste f tare sa doarma cu Ioana, asa ca am unit paturile si am reasezat restul mobilei.

Concluzia-au un pat imens de 1.8/1.8 metri de te pierzi in el [batcap] .

Maine le duc la mama ca sa pot termina treaba si sa zugravim si baia [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, deocamdată l-am eliminat de tot, nu mi convenea că ajungea și la 3-4 biberoane pe zi, refuza mâncarea de prânz și cerea tot lapte. Ei, acum sper că nu mai refuza chiar așa ușor mâncarea, am înlocuit porțiile de dimineața și seara cu iaurt. 

Și noi avem muci, toți, că e tare frig in apartament, chiar și cu cele două calorifere electrice, că le tot mutam -baie, sufragerie... In funcție de activitate 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri în vizită (iar) la magazinul de jucării second (lângă Caraiman) și le-a luat mama o grămadă de chestii :)) asta pentru că nepotul voia nu știu ce gândaci de la noriel care erau niște prostii de jucării. In tara asta nu proiectează nimeni ceva interesant și chiar util pentru copii??!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic că tot mai bune sunt jucăriile second, asta in primele zile când baga marfa, apoi rămân doar cele care nu funcționează.

Jumbo e perfect pentru chestii de lucru manual- pictura etc.

Noriel are niste puzzle interesante.

Tamara a început să se joace cu lego duplo dar nu poate încă să facă cine știe ce construcții.

Azi  a a jucat în bucătărie, făceam chiftele de legume și a scăpat din dormitor exact cu mana in faina mea :)) a trebuit să o las 10 minute că nu ne mai înțelegeam cu ea...:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...