Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

Te bate gandul de un surior sau fratioara?:))

Aseara Iuli a baut laptele si i-am zis: stai cu Ioana sa faca si mami baie. Cand m-am dus sa le verific dormeau bustean.

Din cate stiu si Tami, parca si Matei mai beau formula. Pe cutie scrie ca e pana la 3 ani, care bat la usa.

Ce faceti dupa, continuati cu formula, treceti la lapte pasteurizat si de care?

Sunt in dilema....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, asa scrie pe cutie 2+. Hipp combiotik bea Iuli.

Ideea e ca la ea laptele e chiar ca o masa. Manainca la 16.30 un iaurt cu biscuiti in 90% din zile si apoi pe la 200.. si ceva bea laptele. La Ioana dupa formula am introdus Napolact. Ma gandesc sa incerc si acum .

 

P.S. si mie mi-e dor de bebe mic. La noi sunt 99.9% sanse sa nu se mai intample. Am momente cand in sinea mea imi doresc inca un bebe, sotul zice ca daca se intampla il alearga pe doctor :))

Tare dor imi e de perioada lor de bebelusenie... cand vad pozele cu ele asa mici parca nu-mi vine sa cred, asa ma emotionez. Si apoi intorc capul si o vad pe Bulinuta ce mare s-a facut. Cum trec anii....

Hai ca pic in butoiul cu melancolie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Jucării, cadouri, torturi, costume... Vai de capul meu :)) Face serbare la Gradi, cadou acolo, ziua ei, moșul... Îmi place decembrie foarte mult, dar așa mă enervează că am treabă prin magazine și e omor la propriu printre rafturi :)) mă duc înainte la sala puțin :))

 

Nici nu vreau sa ma gandesc la aglomeratie [smulgpar]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici numai știu în ce dată suntem, mă simt așa de dezorganizată anul asta...

Pentru imunitate continuam cu laptele de m și am luat în plus și lăptișor de matcă crud... E tare scârbos la gust, dar ii pun foarte puțin în laptele ei (uite că e bine că încă mai bea :)) ) și îl ia astfel.

Iau și eu , râdeam cu soțul că o să întineresc și nu o să fie bine, că mă pensionez mai târziu decât ar trebui  dacă sunt așa de în putere :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...