Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

In rest aceiași muci.... Nu știu cum să mai închid robinetul. Ii fac lămâie cu miere și ghimbir, lăptișor de matcă, lapte de măgăriță, apa de mare, aerosoli, vibrocil... Sunt la fel și la fel..... Când aleargă tușește, noaptea se înfunda, dimineața curg....

Anul trecut nu a fost așa, e de la colectivitate acum? Dar ce sunt, viruși ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai nimic, unde mai pui ca Iulica nu mai doarme deloc la pranz.

Joi am fugit putin pt Mos N si au stat acasa cu soacra mea. Ca sa nu comenteze nimic au facut doua prajituri. Aveau in plan doar una dar cum noi am intarziat au mai facut una:))

Sotul a profitat de ocazie si a mai mesterit cate ceva in pod. Intentionam sa-i facem o camera Bulinutei. E proiectul lui special.

Si.... de doua nopti am plecat din camera fetelor. A venit monitorul si sunt super incantata de el.

Chiar am dormit linistita si fara grija.

Ce sa zic, trai nene:), dar nu regret nicio clipa ca mi-am prelungit sederea atata timp langa ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum a fost cadoriseala? :) La noi a inceput cu peripeții că domnișoara nu voia să iasă din casă, a dormit puțin spre deloc la Gradi și era deja cu capsa pusa când am ajuns acasă.

Zic "uite, luminițe ,mami!" Ea "nu lumini, nu veau uit, stinge lumina" (:)) micul grinch). Nu veau plecăm, stăm acasă meu" nu veau mașină, plimbare, cumpăm usi" (adică jeleuri). Nu veau cadou la mamaie".. cam totul era cu NU.

Cu chiu cu vai am ajuns la Maica mea și le-am zis sa o lase în pace că iar începuse cu aia nu, nu veau... De exemplu îmi arată mama o bluza pe care și-a luat-o, și Tamara ""nu veau aia" :)) de parcă era pentru ea ...

S-a mai liniștit când a găsit cadouri in ghete, a mâncat ceva dulciuri și i-a mai venit cheful de veselie :)) dar tot s-a dat în petic la sfârșit că nu a vrut să salute pe nimeni... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici la noi nu a fost deloc pe masura asteptarilor mele:((

Bulinuta nu vroia sa se uite, nici nu vroia sa ii arate Iuliei, era fff suparata. Am lasat-o in pace.

Iulica era bosumflata ca nu-l vede pe Mos:))

Pana la urma Ioana mi-a zis ca ii era teama sa nu gaseasca o nuielusa.

I-am spus ca ea e un copil bun si nu are cum sa primeasca nuielusa. Asa ca fiecare a priceput mesajul si s-a bucurat de cadouri.

Asa de tare s-a bucurat Iulia ca a inceput micul dejun cu Barni:))

Totul e bine cand se termina cu bine.

 

L.E. aseara le-am pus sa-si spele cizmulitele si Iulica a lasat o cizma plina cu apa:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...