Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gata serbarea, sunt tare incantata că a fost exact pentru vârsta lor, adică au stat puțin pe scaunele, au alergat liberi, au țipat, s-au topait, au împodobit bradul și au cântat liber.

Grozav!

Nu s-au separat de moș cum mă gândeam că se poate întâmpla, ba din contra au sărit pe el și s-au băgat în sac să scoată ei pachetele. Tamara, of course a fost ultima strigată (că a intervenit educatoarea și i-a potolit sa aștepte rândul frumos).

In schimb m-a supărat Tamara înainte, când sa o îmbrac s-a pus pe urlat, nu fusta! Nu rochie! Și trebuia să fie în alb, îi luasem doua variante, mai aveam și pe acasă o rochiță, să aibă de unde alege... Nici pomeneala, a tras de rochie sa o rupă, așa că i-am dat-o jos până la urmă și am reușit cu o rochie de plaja albă, (de vara adică, cu volănașe), și toată seara ne-a bârâit la cap că " să ajungem mai repede la plaja", că așa i-am spus, că nu punem rochia de serbare, nu mergem acolo, punem rochia de plaja sa mergem la piscina, dacă e cald afara (am băgat eu rezoluția că apoi picam de mincinoasă :)) ) și am convins-o sa așteptăm să iasă soarele , poate se încălzește și mergem la plaja :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare mă oftic că nu vrea rochițe, mai nou nu vrea sa o pieptan că "nu sumoasă" adică să nu o fac frumoasa, nu vrea sa i las parul lung, nu vrea fuste, nu vrea alb, culoarea ei preferata e "blu".

Mă gândesc o fi din cauza că am tot imbracat-o cu haine de la var su, adică băiețești?

Sau așa e personalitatea ei, înnăscută?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fine, reiau....

Sa stii ca nici Iulia nu prea e cu hainele de gala, ca sa zic asa.

 

Si ea a purtat si poarta multe haine de la nepotel (inclusiv chilotei cu masinute [clo] ), dar nu m-am gandit ca asta are vreo legatura cu preferintele ei.

De exemplu in weekend am avut musafiri de ziua ei.

Sambata a stat in blugi, duminica a vrut fustita ca Ioana.

 

Cred ca totul e in functie de toane [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, :( suzeta....

Greu moment...

Oricum, m-am uitat pe pozele de când era bebeluș și oricum avea structura gurii ca a mea , cu buza de jos mai înăuntru, la fel sunt și dinții, și e clar că e genetic, din păcate.

Eu tocmai ce am mai operat o masea (arăt că un bulldog) și meditam asupra lipsei de tratament adecvat din copilăria mea (as fi avut nevoie de aparat să îmi lărgească dinții)....meditație care m-am dus cu gândul și la Tamara care mă moștenește.... Cu suzeta sau nu, oricum va fi nevoie de aparat :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...