Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Of Anda, e mai bine Tami acum?

Daisy, ma bucur ca s-a simtit bine Matei la tara.

Si Iuli cand merge la ai mei e cu tataie mereu sa hraneasca gainile, sa-i dea boabe lui Micky si la final il trimite la beci sa bea tuica [batcap] . Apoi fuge la mama in casa si-i zice : mam,tataie a baut tuica [:-)))]

Zilele astea sunt ocupata cu curatenia- ieri am facut baia, o parte de bucatarie si azi am mai sortat din jucariile fetelor(sa dau din ele), am mai asezat carti, nu de alta dar sa aiba loc cadourile de la mos.

Luni am fost si m-a chinuit la un detartraj [smulgpar] asa ca de sarbatori.

Iuli nu mai doarme la pranz deloc si seara ne cam incearca zen-ul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, și Tamara nu spune nervii pe bat. Nu vrea foarte multe, și mai ales când trebuie sa i administrez vreun sirop sau sa suflam nasul, vai de capul meu.... Ne șantajează, cere tot felul de chestii..... 

Tusea a trecut repede, i-am dat sinupret, și asta a fost bun și la noi adulții când am avut probleme, dar am luat-o de la capăt cu mucii [smulgpar]  [smulgpar]

Abia ce se i grosasera și respira bine noaptea că iar e robinet și horcăie....

E anul chinului , știu, dar abia mai am răbdare să o conving să se îmbrace, tare îmi vine să o mai scutur câteodată....

Cel mai tare cadou : un cos de baschet cu picior, reglabil pentru înălțimea ei, e foarte incantata de el, îl pupa când vine acasă :))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut carnati si caltabosi.

Cine umbla prin carne ca voda prin loboda?

A stat in carnea aia rece pana a luat-o sughitul [smulgpar] . Apoi a plecat.

Am schimbat-o de haine si venea din cand in cand si intreba: mami m-ai strigat? [:-)))]

Doamne si vorbeeeeeste, nu-i tace gurita [batcap] .

Ascult colinde si zice: mami e prea tare, adica o acopera pe ea [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ziua Tamarei am primit bani de la colegi și i-am luat ceva, și am uitat de un ou de ciocolata in mașina. Dimineața îl găsește și îi zic că e surpriza de la colegii mei (îi cunoaște), și ea gânditoare "a intrat cineva la mașină meu?!"  :))

Apoi stătea cu oul în mâini și zic ce faci, nu mănânci? (de obicei se repede) și ea " e pea rețe , încălzesc" :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De ziua Tamarei am primit bani de la colegi și i-am luat ceva, și am uitat de un ou de ciocolata in mașina. Dimineața îl găsește și îi zic că e surpriza de la colegii mei (îi cunoaște), și ea gânditoare "a intrat cineva la mașină meu?!" :)) Apoi stătea cu oul în mâini și zic ce faci, nu mănânci? (de obicei se repede) și ea " e pea rețe , încălzesc" :)))

 

Ce simpatica [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara dimineața în mașină pe drum spre Gradi: " am nevoie telefon" zic de ce?   "Sună pieten, salvez puișorii" :)) 

Pe seara se juca cu niste săgeți magnetice de pe și înspre frigider. Și le tot punea la ceafă și îi picau în bluza , noi nu înțelegeam ce face. Până la urmă ne-am prins... Le punea în "tolba" de săgeți adevarate și trăgea cu arcul :))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dimineața vrea sa o schimb de pijama in alta pijama :))

Azi mă întreba dacă vreau și eu ochi albaștrii. Zic vreau, mami, dar nu se mai poate acum. Zice "cumpără de la magazin" :)

Am făcut bradul și a vrut să punem în vârf...un cornet de înghețată de plastic , arată drăguț, ce sa zic....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...