Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am avut un weekend plin.

Ioana a racit in gat, frisoane,voma,febra.

Iulia ok, dar cu tantrumuri de efectiv ma doboara- totul vrea sa fie ca ea, jale sj lacrimi de crocodil cat cuprinde. Cand vrea sa se joace frumos cu Ioana zici ca e un ingeras. De abia astept gradi sa vada ca nu totul si toata lumea e cum vrea ea si cand vrea ea.

Muncitor in casa la treaba, praf,mizerie, curatenie in rest All is ok [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] (vorba unui coleg de serviciu)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana e ok, insa de azi ii dau antibiotic si o mai tin acasa.

Inca se vaita putin de gat si are punctulete albe pe gat. Nu am sarit din prima cu antibioticul, am asteptat 3 zile de frica sa nu fie ceva contagios si apoi mai rau as fi facut. Febra a scazut de vineri seara(i-am dat picaturi cu algocalmin) si de atunci e ok, insa nu poate inghiti cum trebuie.

Apropo de boala contagioasa- cica in judet sunt confirmate 80 de cazuri de rujeola. [fri]

Fetele sunt vaccinate, cica si eu. Sotul a facut boala.

Oare oi fi si eu protejata?

Chiar nu as mai vrea sa experimentez inca o boala de copilarie, dupa experienta varicelei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scarlatina a avut si Ioana cand avea Iuli 1 an. Atunci am stat 6 nopti cu ea la Movila. Partea buna e ca adultii nu fac scarlatina, iar unii copii pot fi purtatori sanatosi de streptococ fara a face boala. Si Iuli a fost purtatoare cand a facut Ioana boala, dar la ea a trecut cu ospen sirop(penicilina v). Am verificat-o cu exudat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Ieri am lucrat si stam maine acasa.Vorba vine am lucrat-am serbat Unirea la serviciu cu sunca, branza de oaie, ceapa de apa, zacusca, un pic de tuica fiarta [il] ,iar la final am avut tort. Ne-am asezat la 12 la masa si ne-am ridicat la 16.30 cand am plecat acasa.

 

Si....... Iulica nu mai bea lapte. Mai aveam masura pt un biberon si am incercat-o cu lapte Napolact/ Dorna.Nu-l accepta dar nici nu plange dupa celalalt. Aseara a zis ca ea nu mai bea lapte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa o dau pe Iuli la gradi daca o primeste din semestrul doi.

A iesit tata la pensie si ma poate ajuta cu fetele.

Imi este atat de greu sa ma despart pe doamna, am si plans [titanic] .

Si ea mi-a zis ca o sa-i fie greu fara Iuli. Partea buna e ca o sa se mute la cateva strazi de noi si mi-a zis ca de cate ori am nevoie vine sa ne ajute.

A ramas ca o sa ne mai vizitam fara doar si poate, mai ales daca ne facem si vecini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...