Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 8


Recommended Posts

M-am gândit să procedez așa: avem 2 săptămâni să o învățăm și pe noi de altfel, să ne trezim mai de dimineața. Azi am reușit la 7.20. as vrea sa fie la 7. După ce se învață și cu asta, cred că va putea rămâne, că va dormi . Altfel, oricum nu doarme nici acasă, deci nu e mare scofală.

Acum alta dilema: soțul zice sa nu i lăsăm suzeta și iepurașul la somn, ca sa scăpăm de ele. De suzeta mai ales, rabbit nu mă deranjează. Mie insa mi se rupe sufletul sa o știu că vrea suzta care îi dă confort și nu o are :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu as renunta la iepuras.

Exact cum ai spus ii ofera ei confort si liniste. E f probabil sa devina anxioasa ca nu-l are si sa refuze somnul.

Ioana l-a avut pe Bobo dupa ea toata gradinita-era oaza ei de confort. La un moment dat doamna a zis ca e mare sa-l lase acasa ca ce-ar fi daca ar aduce toti copiii cate un maimutoi?

La care eu am zis- Chiar, ce-ar fi? si i l-am dat in continuare.

Nu ca sa fiu Gica Contra dar se simtea linistita ca avea ceva familiar in preajma, la cat era de anxioasa.

Despre suzeta-eu as da-o doamnei cu mentiunea daca o cere in mod expres si plange. E posibil ca vazandu-i pe ceilalti sa nu o ceara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte.....

Pt ca spunea ca ii e dor de noi, ii pusesem in rucsacel o poza cu mine si cu tati.

Si vine intr-o seara la mine si-mi zice: mami, cand mi se face dor de tine, ii cer doamnei voie sa merg la dulap sa beau apa, dar eu de fapt nu beau, iau poza si ma uit la tine si te pup.

Si acum imi dau lacrimile cand imi amintesc.

Deci da, pentru ea gradinita a fost o piatra mare mare de incercare, plina de emotii de tot soiul ca sa renunt si la Bobo.

.....

De altfel nici educatoarea nu era prea empatica.

Cand am anuntat-o ca o sa lipseasca pt ca o operez de polipi mi-a zis- nu puteti sa amanati operatia,  ca am inspectie de grad si am nevoie de copii [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

In sfarsit vreme cu soare.

Ce activitati ati avut in weekendul asta mohorat?

Eu am avut smotru ca in sfarsit am terminat modificarile la baie si da-i cu frecatul.

Ca sa fiu in ton am facut si o frumusete de criza de bila de nici nu puteam sa respir.

Inca nu sunt in parametrii...

Noroc ca fetele au fost intelegatoare si s-au descurcat singurele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut activități indoor in principal, dar am dat și o tura prin ploaie, cu cizme, impermeabil și umbrele :)) eu iubesc ploaia și Tamara bălțile, așa că ne-am bălăcit puțin.

Rezultatul a fost cu muci, aerosoli și panadol, dar suntem bine acum.

Azi a și dormit la Gradi, așa că eu și tati nu ne mai încăpem in piele de mândrie cu fata noastră:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...